اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سرهنگ رمضان زیراهی روز دوشنبه در همایش تجلی خلوص و تجلیل از دست اندرکاران راهیان نور و خادمان شهدا افزود: برگزاری هرچه باشکوهتر اردوهای راهیان نور ضمن یادآوری ایثار، اخلاص و تعهد جوانان آن روزگار نسبت به سرزمین خود، کشور را در مقابل توطئه های دشمن شکست ناپذیر می کند.
وی اضافه کرد: وقوع انقلاب اسلامی منافع استکبار را به خطر انداخت به همین دلیل آنان جنگ نابرابر هشت سال دفاع مقدس را ایجاد کردند.
زیراهی افزود: مردم استان بوشهر در دوران هشت سال دفاع مقدس حضور پرشوری داشتند و درجبهه های زمین و دریا با دشمن مبارزه می کردند.
وی با بیان اینکه کار راهیان نور زنده نگه داشتن ارزشهای دفاع مقدس است بیان کرد: اردوهای راهیان نور با ترویج فرهنگ ایثار برای جامعه امنیت ساز و برای کشور امنیت می آورد.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه گفت: پارسال 43 فروند روز اعزام به خارگ در قالب کاروان راهیان نور و گشت دریایی انجام شد که از این تعداد 30 فروند روز به خارگ و 13 فروند روز هم گشت دریایی بوده است.
وی افزود: در این مدت چهار هزار و 797 نفر توسط شناورهای منطقه دوم دریایی سپاه به جزیره خارگ و گشت دریایی اعزام شدند که از این تعداد سه هزار و 141 نفر در قالب کاروان راهیان نور عازم خارگ شدند.
زیراهی یادآور شد: همچنین منطقه دوم نیروی دریایی سپاه، پارسال 105 نفر را در قالب کاروان زمینی راهیان نور به مناطق جنگی اعزام کرده است.
فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر نیز گفت: دفاع مقدس یک بخش بسیار مهم و شاید مهم ترین دوره تاریخ انقلاب اسلامی است که بدون حفظ آثار این دفاع و یاد و خاطرات شهدا که باید آنها را زنده نگه داریم پیشرفت ما امکان پذیر نیست.
سردار علی رزمجو افزود: برای رسیدن به موفقیت های چشمگیر در نظام نباید هیچ وقت یاد و خاطره شهیدان را فراموش کرد.
وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران به دلیل درهم آمیختن خون پاک شهیدان و هم حماسه آفرینی رزمندگان اسلام در جبهه ها در دنیا اینگونه باشکوه و بزرگ تجلی می شود.
رزمجو بیان کرد: دفاع مقدس بخشی از زندگی پرماجرای امت قهرمان و سلحشور ایران است که در عرصه های مختلف تاریخ پرماجرای انقلاب را رقم زدند.
وی یادآور شد: تاثیر فرهنگ جهاد و دفاع مقدس و احیای آن در قالب راهیان نور در تحکیم هویت ملی و انقلاب اسلامی برای نسل جوان و آینده موضوعی است که باید به فرهنگ غنی حماسی تبدیل شود.
رزمجو، با بیان اینکه انتقال میراث گرانقدر دفاع مقدس ازطریق راهیان نور امکان پذیر است گفت: ارتباط نسل مجاهد و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با نسل پس از این دوران با اعزام با شعور و شور حماسی و روایتگری رزمندگان در قالب کاروان راهیان نور به هم پیوند می خورد.
وی تاکید کرد: ترویج و نشر فرهنگ عزت بخش دفاع مقدس با راهیان نور رقم می خورد.
معاون فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در چهار سال گذشته 42 هزار دانش آموز، مدیر و معلم از استان بوشهر در قالب کاروان راهیان نور راهی مناطق عملیاتی شدند.
سیروس فتحی افزود: در سال گذشته تحصیلی 9 هزار و600 دانش آموز در عملیات بزرگ فرهنگی راهیان نوردر استان بوشهر شرکت کردند.
وی بیان کرد: امسال هم اعزام کاروان راهیان نور استان از 12 مهرماه همزمان با سراسر کشور در استان بوشهر آغاز می شود.
مدیر اردویی و گردشگری سپاه امام صادق (ع) گفت: اردوهای راهیان نور حرکتی جهادی و انقلابی برای یادآوری فرهنگ شهادت و ایثار در جامعه است.
سرگرد عبدالهادی سبحانی خواه افزود: باید با تمام توان اردوهای راهیان نور را به عنوان عملیات بزرگ فرهنگی در جامعه نهادینه و گسترش داد.
وی یادآور شد: پارسال علاوه بر دانش آموزان 2هزار و 900 دانشجو و 33هزار نفر از مردم استان بوشهر به اردوهای راهیان نور اعزام شدند.
سبحانی خواه اظهار کرد: همچنین سه هزار و 600 دانشجو و 36هزار نفر نیز در اردوگاه فاطمه زهرای بوشهر در منطقه جنوب اسکان داده شدند.
در این آئین از فعالان و برگزارکنندگان اردوهای راهیان نور در استان تجلیل بعمل آمد.
6047/6043**
خبرنگار: موناعیدان* انتشاردهنده: خدانظرخواجه
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.