اخبار مرتبط

مدیر پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس‌جنوبی گفت: سال گذشته پالایشگاه پنجم بیش از 22 میلیارد و 26 میلیون متر مکعب گاز دریافت کرده است، که این میزان نسبت به سال پیش از آن حدود 3 درصد رشد داشته است.

به گزارش ایلنا، ایرج خرمدل با بیان اینکه پالایشگاه پنجم سال گذشته در تولید همه محصولات با افزایش داشته است، عنوان کرد: در عین افزایش تولید شرایط پالایشگاه نسبت به سال پیش از مطلوب‌تر بوده و حتی میزان فلرینگ و تولید پساب پالایشگاه نیز کاهش یافته است.

خرمدل در ادامه با تأکید بر کاهش میزان فلرینگ فازهای 9 و 10، اظهار داشت: سال گذشته فلرینگ پالایشگاه پنجم نزدیک به 2 درصد کاهش داشته و باعث افزایش تولید 2 میلیون متر مکعب گاز شده است.

وی با این توضیح که شاخص COD نشان دهنده میزان پساب تولیدی پالایشگاه است، افزود: این شاخص پارسال حدود 65 درصدی کاهش داشته و این نشان‌دهنده اهمیت مسائل زیست محیطی در کنار افزایش تولید در پالایشگاه است.

مدیر پالایشگاه پنجم در ادامه شرایط این پالایشگاه را مطلوب عنوان کرد و افزود: شاخص اثر بخشی که میزان تولید صورت گرفته به حداکثر توان تولید است، 98.95 درصد بوده که در صورت تأمین خوراک این عدد به حداکثر میزان خود می‌رسید.

وی قابلیت دسترسی‌پذیری که نشان‌دهنده روزهای خارج از سرویس بودن برای تعمیرات اساسی نسبت به کل سال است را 96.77 درصد بیان کرد و گفت: قابلیت اطمینان پالایشگاه نیز که نسبت توقفات اضطراری بدون برنامه‌ریزی به توان کلی سال است نیز برابر 99.49 درصد بوده است.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.