اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عبدالحمید خدری روز چهارشنبه در آیین تجلیل از معلمان نمونه شهرستان گناوه افزود: این طرح که هم اینک در کمیسیون آموزش مجلس است و در اولین جلسه علنی به صحن خواهد آمد، فوریت آن با حدود 180 رای تصویب شد.
وی با بیان اینکه معلمان حق التدریسی حدود10 تا 15 سال عمر خود را در آموزش و پرورش سپری و بلاتکلیف مانده اند، گفت: خوشبین هستیم که تا مهرماه امسال معلمان حق التدریسی که در استان بوشهر نیز حدود 140 نفر هستند، تعیین و تکلیف و بدون آزمون استخدام خواهندشد.
وی اظهارکرد: همه نمایندگان مجلس دهم عزم خود را جزم کردند که در دوره چهار ساله خدمت خود به عنوان خدمتگزاران و وکلای مردم برای یک تغییر و تحول اساسی در بحث آموزش و پرورش قدم های خوبی بردارند.
خدری گفت: یکی از دلایل استیضاح وزیر سابق آموزش وپرورش دولت یازدهم که مطرح شد بحث ارتقای معیشت فرهنگیان و نداشتن یک چشم انداز و برنامه مدون برای این مهم بود و با انتخاب وزیر جدید نیز این مهم در چندین جلسه مطرح و قول هایی داده شد.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم درمجلس شورای اسلامی افزود: در خیلی از مناسبت ها به سراغ معلمان و فرهنگیان آمدیم اما در زمینه دغدغه معیشتی آنان هیچ اقدام عملی اندیشیده نشده است.
وی ادامه داد: اولین قشری که از لحاظ معیشتی و حقوق و مزایا در یک جامعه اسلامی که نسبت به عالمان و دانش و بینش تاکید دارد باید ارتقا داده شود، فرهنگیان و معلمان هستند.
خدری گفت: معلم جایگاه و نقش والایی در دین مبین اسلام دارد و با علمی که در اختیار دیگران می گذارد نباید دغدغه ای داشته باشند و شایسته بهترین خدمات هستند.
مدیر آموزش وپرورش گناوه گفت: ارزش کار معلمی بسیار والا و بالاتر از هر شغلی است و رسالتی که آنان بر عهده دارد یک دنیا ارزش دارد.
اسکندر احمدی افزود: دردولت تدبیر وامید توجه ویژه ای به توسعه فضاهای آموزشی و ارتقا و تقویت بنیه علمی دانش آموزان این شهرستان صورت گرفته است.
وی گفت: در سال جاری سه آموزشگاه در این شهرستان شامل مدرسه شهید تیموری و فضیلت در شهر گناوه و شهید احمدزاده در روستای چاهبردی به همت دولت و خیرین و بنیاد برکت و 2 سالن ورزشی به بهره برداری رسیدند و 2 پروژه دیگر نیز شامل مجتمع خدمات رفاهی توسط آموزش وپرورش و یک سالن اجتماعات با ظرفیت 400 نفر به همت و مساعدت یک خیر در دست اجراست.
در پایان این آیین از 110 تن شامل معلمان نمونه، خانواده های شهدای فرهنگی و بازنشستگان شهرستان گناوه تجلیل بعمل آمد.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.
6164/6043**
خبرنگار: نعمت الله بهروزی** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.