اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علی حسن پور روز چهارشنبه در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال استان بوشهر افزود: دراین مدت یکهزار و 24پرونده در استان تشکیل شد که از این شمار 785پرونده حکم به نفع بیت المال صادر و 457نفر نیز به عنوان متهم معرفی شدند.
وی اضافه کرد: همچنین از این شمار 128مورد قلع و قمع بنا نیز در استان بوشهر انجام شد.
دادستان بوشهر گفت: بیشترین پرونده ها مربوط به راه و شهرسازی و مابقی مربوط به اموراراضی، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، محیط زیست و منابع طبیعی است.
وی تاکید کرد: انتظار داریم در سال جدید نیز با تعامل و هماهنگی بیشتر میان اعضای شورای حفظ حقوق بیت المال اقدامهای بهتر و موثری درزمینه برخورد با سودجویان و متجاوزان به حقوق دولت انجام شود.
حسن پور با اشاره به برخی تصرف های غیرمجاز و عدوانی و تغییر غیرمجاز کاربری زمین های دولتی در شهر جدید عالی شهر افزود: با توجه به تعرض های برخی افراد سودجو نسبت به زمین های شهر جدید عالی شهر در این نشست مقرر شد با حضور اداره کل ثبت اسناد و املاک استان راهکارهای اجرایی برای صدور سند تک برگ براساس نقشه دقیق کاداستر انجام شود.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: هدف اصلی از شورای حفظ حقوق بیت المال ایجاد همدلی و همگرایی بین متولیان امر در ارتباط با حفظ حقوق بیت المال است.
علی جمادی افزود: نباید به حفظ حقوق بیت المال به صورت بخشی نگاه شود بلکه با همگرایی ویژه جلو اقدام های سودجویانه و متجاوزانه برخی از افراد گرفته شود.
وی اظهارکرد: عملکرد دقیق و هماهنگ اعضای شورای حفظ حقوق بیت المال باعث می شود متخلفان به خود اجازه عملیاتی کردن نقشه های سودجویانه را ندهند.
جمادی با بیان اینکه باور حفظ حقوق بیت المال در بین مراجع رسیدگی کننده وجود دارد اظهار کرد: دستگاههای اجرایی با کنار گذاشتن اختلافهای درونی براساس شرح وظایف برای حفظ حقوق بیت المال باید از ظرفیت موجود استفاده کنند.
وی در باره برخی تعرضها نسبت به زمین های دولتی در شهر جدید عالی شهر گفت: برای حل مشکل برخی تصرفها در این شهر جدید باید اقدامی انقلابی انجام شود.
جمادی در مورد اهمیت اجرای آرا و احکام افزود: هیچ مرجعی حق ندارد جلو آرای قطعی دادگاهها را بگیرد و باید از این فرصت قانونی برای اجرای احکام بهره برد.
وی تاکید کرد: اجرای سریع احکام باعث می شود متخلفان اجازه تخلف را به خود ندهند.
جمادی اظها رکرد: در زمان حاضر در استان بوشهر این آمادگی وجود دارد که با هرگونه ناسلامتی در هر بخش مقابله شود.
6047/6043**خبرنگار: موناعیدان*انتشاردهنده: خدانظرخواجه

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.