اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، زهرا دریانورد روز سه شنبه در حاشیه مراسم پیاده‌روی کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: پیاده‌روی یکی از بهترین و ساده‌ترین ورزش‌ها و از امن‌ترین فرم‌های شناخته‌شده ورزش در این دوره است که همه افراد جامعه قادر به انجام و اجرای آن هستند.
وی بابیان اینکه حفظ تندرستی و رهایی از رنج و بیماری یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که همواره در طول تاریخ، بشر را به مطالعه و تلاش وا داشته است، افزود: انجام فعالیت‌های ورزشی و تحرک کافی باعث حفظ سلامتی و افزایش امید به زندگی می‌شود.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با تاکید بر انجام پیاده‌روی توسط سالمندان اظهار کرد: پیاده‌روی یکی از ورزش‌های مناسب دوران سالمندی و نقش مؤثری در سلامت این گروه سنی از جامعه دارد که باعث شادابی و نشاط افراد شده سلامت جسم و روان آن‌ها را در پی دارد.
وی افزود: انجام 3 بار پیاده‌روی در طول هفته و هر بار 30 دقیقه به‌صورت چشمگیری می‌تواند سلامت سیستم قلبی ریوی را تامین کند.
دریانورد یادآور شد: انجام پیاده‌روی باعث پیشگیری از دیابت نوع 2 شده و برای قلب، مغز و استخوان مفید است طوریکه سلامت عمومی و عملکرد فیزیکی بدن را نیز بهبود می‌بخشد.
6045/7207**خبرنگار:عباس بحرانی** انتشاردهنده:اکبر اقبال مجرد
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.