اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی در این آئین با قدردانی از شهردار و شورای اسلامی شهرخورموج مرکز این شهرستان گفت: از سال 1395 که اولین باشگاه کتاب کشور در خورموج افتتاح شد تا امروز که 600 باشگاه در حال فعالیت است، دشتی در حوزه کتاب پر آوازه شده است.
حمید زارعی ادامه داد: هدف اصلی طرح جام باشگاه های کتاب همه گیر کردن آن و جلب مشارکت مردمی در کتاب خوانی است.
وی اضافه کرد: به دلیل استقبال خوب، تنوع و خلاقیت باشگاه ها انتخاب برگزیدگان برای داوران دشوارتر از سالیان گذشته بود.
شهردار خورموج گفت: امروزه یکی از راه های سنجش درجه تعالی فرهنگ و تمدن جوامع و ملل مختلف میزان مطالعه و گرایش به کتاب در میان آنهاست.
احمد شیخیانی افزود: عادت به مطالعه باید از دوران کودکی به وجود آید و باشگاه های کتاب خوانی یکی از عوامل مهم ترویج مطالعه است.
وی ادامه داد: برنامه ریزی دقیق مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی منجر به توفیقات زیادی در حوزه کتاب خوانی شده است.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر خورموج گفت: یکی از مهمترین روش های افزایش توانمندی‌های کودکان تشویق و علاقه مند کردن آنها به کتاب خوانی است.
قاسم هزیمتیان اضافه کرد: کتاب خوانی برای بچه ها، تمرینی برای کسب مهارت های اجتماعی، تعامل و گفت و گو با دیگران و نیزتجربه ای برای خوب گوش دادن به شمار می رود.
وی بیان کرد: اعضای شورا با درخواست شهردار در حمایت مالی از این برنامه موافقت کرد و چنین برنامه های فرهنگی اثر بخش هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است.
در این آیین با آرای هیات داوران برگزیدگان جام باشگاه های کتاب خوانی دشتی به شرح زیر معرفی شدند.
بخش باشگا ههای برت، باشگاه های یارمهربان به تسهیل گری اسما خواجه زاده اول، شکیبا به تسهیل گری زینب عالی نژاد دوم، گل واژه به تسهیل گری صدیقه محمدی سوم، فرزندان قلم به تسهیل گری افسانه علیزاده و با کنار به تسهیل گری معصومه وحیدی راد بطور مشترک مقام چهارم را کسب کردند.
در بخش نامه های برگزیده به نویسندگان، آریا فقیه احمدانی از باشگاه یار مهربان اول، زینب شوقی از باشگاه تفکر دوم، رقیه فقیه از باشگاه تفکر سوم، مژگان نظارات از باشگاه گل واژه چهارم و ابوالفضل زارعی از باشگاه یار مهربان پنجم شدند.
در بخش فیلم های برگزیده، ملینا و ملیکا رضایی از گل واژه اول، عاطفه پورمحمد از گل واژه دوم و فاطمه رستمی رتبه سوم بدست آوردند.
در بخش مدیران برتر مدارس نیز زینب حیدری پور مدیر دبستان غیر دولتی قلم یک به عنوان مدیر برتر مورد تقدیر قرار گرفت.
شهرستان دشتی با 86 هزار نفر جمعیت در 80 ککیلومتری جنوب بوشهر واقع است.
6043/7206
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.