اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی دراین آیین که در فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج برگزار شد گفت: اقتصاد نیز برای خود تاریخ دارد و می توان با مطالعه آن ضمن پرهیز از تکرار اشتباهات گام های بعدی را برای پیشبرد اقتصاد بسیار حساب شده برداشت.
حمید زارعی افزود: اگر از کنار تاریخ اقتصاد به سادگی بگذریم و از تلخی ها و شیرینی های آن عبرت نگیریم محکومیت ما بی شک تکرار تجربیات تلخ گذشته خواهد بود.
وی اضافه کرد: کتاب تحولات اقتصادی دشتی که دو قرن اقتصاد منطقه را بررسی کرده حاصل تلاش ها و پژوهش بانو ادریسی مورخ جوانو صاحب نظر است که با حمایت اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف دشتی به چاپ رسیده است.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دشتی نیز اظهارداشت: مطالعه تاریخ بویژه وقتی با حوزه تخصصی اقتصاد و معیشت یک منطقه و اقلیم خاصی همراه باشد خواننده را به زوایای دقیق تری از گذشته می برد.
داریوش رزمی ادامه داد: کتاب تحولات اقتصادی دشتی این حسن را دارد که هم اقتصاد و هم اقلیم و جغرافیا را مد نظر قرار داده است.
وی بیان کرد: تتبع و دقت در سیر تاریخی، داوری بی طرفانه و روایت فنی آنچه که بر گذشتگان سرزمین مان رفته از جمله ویژگی های بارز مولف کتاب است.
شهردار خورموج نیز با قدردانی از بانیان چاپ این کتاب گفت: دشتی در حوزه اقتصاد توسعه پایداری را تجربه نکرده و اگر هم بوده موقتی و زود گذر بوده است.
احمد شیخیانی افزود: تالیف و بازخوانی کتابی درباره تاریخ اقتصادی دشتی برای ترسیم سیاست های نظام اقتصادی ضروری بود.
وی اضافه کرد: شهرداری و شورای اسلامی خورموج در حمایت از نویسنده کتاب تا 30 میلیون ریال این اثر را خریداری می کند.
طیبه ادریسی گفت: در دوره های زمانی مختلف از لحاظ اقتصادی فعالیت های بسیاری برای پیشرفت و توسعه این شهرستان توسط مردم و دولت صورت گرفته ولی تجارت و فعالیت های اقتصادی در طول زمان فراز و نشیب های بسیاری داشته است.
تاریخ نگار دشتی افزود: در زمینه تحولات اقتصادی و تجارت در دشتی تاکنون اثر مستقلی به رشته تحریر در نیامده و فقط در چند کتاب به صورت گذرا به این مقوله اشاره شده است.
وی یادآور شد: در جمع آوری و تکمیل این اثر با دشواری های بسیاری مواجه شدم و از تمام کسانی که در به سرانجام رسیده این کتاب مرا همراهی کردند کمال قدردانی را دارم.
کتاب تحولات اقتصادی دشتی در دو قرن اخیر نوشته طیبه ادریسی توسط انتشارات نگاه آشنا با صفحه آرایی مژگان فرمانی و طراحی جلد سمیه غریبی به بازار کتاب آمده است.
شهرستان دشتی با 86 هزار نفر جمعیت در80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.
6043/7206
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.