اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز دوشنبه در دیدار با شماری از هنرمندان بوشهری به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی افزود: برای ساماندهی فعالیت های مرتبط با هنر تشکیل شورای عالی هنری غیر رسمی با حضور هنرمندان و دستگاه های مربوط باید مورد توجه باشد.
وی اضافه کرد: در این راستا خط مقاومت هنری باید حفظ و متناسب با شرایط فرارو برای آن برنامه ریزی شود.
امام جمعه بوشهر بیان کرد: امروز امپریالیزم هنری بعنوان بزرگ ترین سلاح کشتار مردم به شمار می رود ودلیل این بزرگی رسانه های بی شمار به خدمت گرفته شده از سوی آنهاست.
صفایی بوشهری تاکید کرد: در کنار همه فعالیت ها باید اعتبار لازم برای مقابله با امپریالیزم هنری و استکبار هنری پیش بینی شود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه مدیریت اقتصادی حوزه های کاری به فراموشی سپرده می شود در ارتباط با هنر باید به سمت خودکفایی اعتباری هنر حرکت کرد.
صفایی بوشهری اظهار داشت: انسان برای تولید کار هنری باید برنامه ریزی و مسئولان نیز حداقل ها را برای آنها فراهم کنند.
امام جمعه بوشهر اضافه کرد: هنر زیباترین شکل داشته و داده یک شخص است و انجام هر کاری بدون آرایه های هنری و محتوایی در درون کار توقف ایجاد می کند.
وی عنوان کرد: از ابتدای تاریخ خط هنر انقلابی، مردمی و آیینی ایجاد شده و عمومی کردن خیزش تولید هنر در همه عرصه ها از جمله رهاورد انقلاب اسلامی در بخش هنر است.
صفایی بوشهری با بیان اینکه استان بوشهر از جمله استانهای موفق درعرصه هنر است گفت: در تاریخ کاوی شعر مشخص شده از زمان تمدن ایلامی در بوشهر شعر سروده شده است.
امام جمعه بوشهر بر ضرورت راه اندازی موزه های هنر، انجمن رشته های هنری مختلف با هدف ایجاد کرسی های نظریه پردازی تاکید کرد.
رئیس حوزه هنری استان بوشهر گفت: بیانیه گام دوم انقلاب همگان را به سمت تمدن نوین اسلامی و جامعه ای آرمانی هدایت می کند.
امید پارسایی فر افزود: نقش هنر و هنرمندان با توجه به راهبردهای مهم هنر انقلاب و نگاهی که مخاطب را به سمت سبک زندگی اسلامی رهنمون می کند در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اساسی است.
در این نشست شماری از هنرمندان بوشهری مسائل و مشکلات خود را مطرح و خواستار حمایت و توجه بیشتر مسئولان استان در زمینه تولید محصولات هنری شدند.
در حاشیه این نشست تابلو نقاشی شهید مرتضی آوینی اثر هنرمند محمد نادری از سوی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر رونمایی شد.
7212/6047/6045
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.