اخبار مرتبط

غلامحسین آقاجری روز سه شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: منابع طبیعی به عنوان یکی از ثروت های ملی به همه مردم تعلق دارد و باید در حفظ آن به عنوان یک وظیفه ملی و دینی اهتمام جدی ورزند.
وی یادآورشد: آحاد مردم این شهرستان باید در روز سیزده بدر به اخلاق و احترام به طبیعت گردی اهمیت داده و میزبان خوبی برای طبیعت زیبا و سرسبز منطقه خود باشند.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر اظهارداشت: از مردم انتظار داریم در هنگام رفتن به دامان طبیعت علاوه بر استفاده نکردن از شاخه های درختان زنده برای آتش روشن کردن، زباله های خود را در کیسه های مخصوص جمع آوری و از تخریب منابع طبیعی پرهیز کنند.
آقاجری گفت: آتش سوزی و استفاده نادرست از طبیعت باعث تخریب فضای سبز و بسیاری از گونه های گیاهی می شود و انتظار داریم که از این چنین اقدامی پرهیز کنند.
وی افزود: در روز طبیعت این اداره بیش از یکهزار و 500 کیسه زباله بین گردشگران توزیع و گشت های حفاظتی در عرصه های ملی و منابع طبیعی دایر و اقدام به پاکسازی بوستان جنگلی عامری می کند.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دیلم یادآورشد: بوستان جنگلی عامری، بیدو، سیاهمکان،سواحل نیلگون خلیج فارس، جزیره گردشگری حماد و کوه بیکس از جمله مناطق گردشگرپذیر شهرستان دیلم است که گردشگران می توانند روز طبیعت را در این مناطق سپری کنند.
شهرستان دیلم در منتهی الیه شمالی استان بوشهر قراردارد.
6164/6045
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.