اخبار مرتبط

ارسطو ترکمان‌منش روز پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: باتوجه به اینکه استان بوشهر در مسیر ترانزیت مواد مخدر از طریق خشکی و دریا به داخل و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس قرار گرفته است از مجموع کشفیات 15 تن انواع مواد مخدر در دریا کشف شد.
وی بیان کرد: در مدت یاد شده 52 باند کلان و حرفه‌ای مواد مخدر منهدم و متلاشی و در این ارتباط سه هزار و 108 نفر مرتبط با جرایم مواد مخدر دستگیر شدند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر یادآورشد: کشفیات مواد مخدر سال 97 به ترتیب حاصل تلاش مجموعه فرماندهی انتظامی، اداره کل اطلاعات، دریابانی، سپاه امام صادق(ع)، منطقه دوم دریایی سپاه و گمرک استان بوشهر است.
ترکمان منش افزود: در هفته نخست سال 98 بیش از 70 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان و خارج از استان طی عملیاتهای مشترک توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر کشف و ضبط شده است .
وی اظهارداشت: در حوزه فرهنگی و مشارکت‌های مردمی 50 سازمان مردم نهاد آموزش دیده سال گذشته در کنار دستگاههای عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با اجرای برنامه‌های متنوع‌ نسبت به اطلاع رسانی و آگاه سازی کانون‌های خانواده، مراکز آموزشی، محیط‌ های کاری و محلات شهری و روستایی تلاش کردند.
ترکمان منش ادامه داد: سازمانهای مردم نهاد به عنوان رابطان فرهنگی بین مردم و دستگاههای دولتی نقش موثری در آگاه سازی عموم جامعه بر عهده دارند.
وی گفت: در یک ماه گذشته 147 نفر مصرف کننده بی‌خانمان ، متجاهر و مهاجر با دستور قضایی توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر استان برای درمان تحویل مراکز اقامتی کمپ‌های ترک اعتیاد شدند.
ترکمان منش افزود: با این اقدام 100 نفر غیر بومی از اطراف محیط‌ های کاری عسلویه و کنگان جمع‌آوری و ساماندهی شدند.
7212/6045
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.