فازهای 13 و 22 تا 24 میدان گازی پارس جنوبی تا ساعاتی دیگر با حضور رئیس جمهور در بندر کنگان استان بوشهر به بهره برداری رسمی می رسد.

به گزارش ایلنا، با بهره برداری از این فازها در آستانه روز ملی شدن صنعت نفت ایران در برداشت گاز از حریف قطری پیشی می گیرد.

فاز 13 با چهار سکوی دریایی، 38 حلقه چاه و  چهار خط لوله به طول هر کدام 90 کیلومتر، فازی صد در صد ایرانی در همه مراحل طراحی، ساخت و راه اندازی است که در مدت صد ماه اجرا شده است.

فاز 13 با هدف تولید روزانه 56 میلیون متر مکعب گاز، 75 هزار بشکه میعانات گازی، 400 تن گوگرد و تولید سالانه یک و نیم میلیون تن ال پی جی، و یک میلیون تن اتان در فاصله 100 کیلومتری ساحل کنگان اجرا شده است.

ارزش محصولات تولیدی فاز 13 5 میلیون دلار در روز است.

همچنین فاز 22 تا 24 میدان گازی پارس جنوبی با چهار سکوی دریایی، 38 حلقه چاه و سه خط لوله در فاصله 105 کیلومتری ساحل کنگان واقع شده است.

این فازها که همه مراحل طراحی، ساخت و راه اندازی تجهیزاتش صد در صد ایرانی است دو میلیارد فوت مکعب گاز را از دریا به خشکی منتقل می‌کند.

فازهای 22 تا 24 برای تولید روزانه 56 میلیون متر مکعب گاز، 77 هزار بشکه میعانات گازی، 400 تن گوگرد و تولید سالانه یک و نیم میلیون تن گاز مایع و یک میلیون تن اتان طراحی و ساخته شده است.

ارزش محصولات تولیدی این فازها روزانه 30 میلیون دلار برآورد شده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.