به گزارش ایرنا، حمید افضلی روز چهارشنبه درحاشیه برگزاری جشنواره نشان محبت در بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: طرح توسعه در حرم‌های مطهر درعراق دردستور کار ستاد بازسازی قرار گرفته که صحن حضرت زهرا (س) از آن جمله است.
وی بیان کرد: صحن حضرت زهرا (س) به‌عنوان بزرگترین پروژه عمرانی سرپوشیده جهان اسلام درعراق پس از 6 سال کار اکنون رو به پایان است.
افضلی ادامه داد: صحن حضرت زهرا (س) در کنار حرم حضرت امیرالمومنین(ع) در نجف اشرف قرار دارد که با تکمیل این پروژه ظرفیت حرم مطهر امام علی (ع) در نجف اشرف 20 برابر نسبت به گذشته افزایش می‌یابد که این روند در تاریخ توسعه حرم ها بی سابقه است.
وی افزود: در کربلا نیز عملیات اجرایی طرح توسعه حرم امام حسین (ع) با 156هزار متر مربع مساحت آغاز شده که تکمیل آن ظرفیت حرم را 14 برابر می کند.
افضلی یادآور شد: در سامرا نیز طرح توسعه حرم امامین عسکریین(ع) با خرید املاک اطراف حرم آغاز شده است.
افضلی افزود: در کاظمین عملیات طرح توسعه امامین جوادین (ع) در قالب احداث صحن‌‌های امام رضا (ع) و حضرت صاحب‌ الزمان (عج) در دست اجراست.
وی در ارتباط با نقش کمک‌های مردمی در بازسازی و توسعه عتبات عالیات گفت: لازمه اصلی پروژه ها کمک های مردمی است و بدون این ظرفیت طرح ها محقق نمی شود.
افضلی اظهار داشت: سرانه کمک های مردمی در استان هایی که محرومیت بیشتری داشتند بسیار بالاست طوریکه که خراسان جنوبی بالاترین سرانه کمک مردمی را دارد ولی از لحاظ توسعه در وضعیت پایینی است.
وی ادامه داد: استان بوشهر نیز در این زمینه از استان های فعال کشور است و تاکنون پروژه های ارزشمندی را اجرایی کرده است.
افضلی افزود: ساخت نیم ضریح های قمر بنی هاشم(ع)، خیمه‌‌گاه امام حسین (ع) و حضرت قاسم (ع) در استان بوشهر نماد ارادت مردم این استان به اهل بیت را برای همیشه در کربلا جاودانه کرده است.
6043/7212
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.