اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، ناوسالاریکم احمد دولابی روز یکشنبه به مناسبت 20 اسفند روز راهیان نور در جمع خبرنگاران افزود: اردوهای راهیان نور منجر به ترویج فرهنگ عزت بخش دفاع مقدس و راهی برای مقابله با تهدیدهای فرهنگی دشمن است.
وی بیان کرد: با برگزاری اردوهای راهیان نور و اعزام نسل های مختلف بویژه جوانان به این مناطق عملیاتی باعث می شود نسل جوان با ویژگی و ارزشهای دفاع مقدس آشنا شوند.
دولابی اضافه کرد: برنامه راهیان نورعلاوه بر اثربخشی معنوی، باعث یادآوری و شناخت تاریخ گذشته و سال های دفاع مردم این سرزمین می شود.
وی بیان کرد: در راهیان نور دریایی مردم با نقش نیروی دریایی سپاه در حراست از جزیره ها و حماسه هایی که جوانان این سرزمین برای دفاع از مرزهای آبی خلق کردند، آشنا می شوند.
دولابی هدف از برگزاری اردوهای راهیان نور را تحکیم پیوند ارزشی نسل جوان با حماسه سازان دوران دفاع مقدس و آشنایی با قابلیت ها و توانمندی های امروز، حفظ یاد و خاطره شهیدان و الگوگیری از آنان برای دفاع از میهن اسلامی عنوان کرد.
وی یادآور شد: هرسال تعداد مشتاقان به شرکت در اردوهای راهیان نور دریایی افزوده می شود به نحوی که سال گذشته پنج هزار و 183 نفر از استان های مختلف کشوردر کاروان های راهیان نور دریایی شرکت کردند.
معاون هماهنگ کننده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه گفت: امسال نیز از فردا 20 اسفند همزمان با سالروز راهیان نور نخستین کاروان 160 نفره راهیان نور از اسکله شهید محلاتی بوشهر به جزیره خارگ اعزام می شود.
وی یادآور شد: براساس برنامه ریزی ها امسال زمینه اعزام 6 هزار نفر از مردم استان های مختلف کشور برای اردوهای راهیان نور دریایی فراهم شده که به وسیله سه فروند شناور به مدت سه روز انجام می شود.
دولابی گفت: افراد در قالب راهیان نور دریایی به جزیره استقامت خارگ اعزام و از بیمارستان صحرایی و نمایشگاه های برپا شده بازدید و در بازگشت از موزه شهید رئیسعلی دلواری نیز بازدید می کنند.
دولابی افزود: همچنین برگزاری یادواره 556 شهید ناوتیپ 13 امیرالمونین (ع) بوشهر 22 اسفند با حضور مشاور رهبر معظم انقلاب سردار صفوی در شهر جدید عالی شهر برگزار می شود.
جزیره خارگ به عنوان بزرگترین پایانه صادرات نفت کشور در دوران دفاع مقدس بیش از 2800 بار مورد بمباران و هدف موشک های رژیم بعث صدام حسین قرار گرفت.
6047/6043
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.