اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر با گرامیداشت 22 اسفندماه روز بزرگداشت مقام شهیدان افزود: آب به عنوان یکی از چالش‌های اصلی در استان بوشهر است که باید با استفاده ازتجهیزات کاهنده مصرف، زمینه صرفه جویی آن فراهم شود.
وی بیان کرد: در این زمینه دستگاه های اجرایی و فرمانداری ها پیشگام صرفه جویی در مصرف آب باشند و 20 درصد مصرف خود راکاهش دهند.
گراوند ادامه داد: این میزان صرفه جویی میزان قابل توجهی است که می تواند به تامین و پایداری هر چه بیتشر آب شرب مصرفی استان بوشهر کمک کند.
وی یادآور شد: در استان بوشهر درحوزه آب اقدام های بی نظیر صورت گرفته که از جمله آنها می توان دریافت مجوز احداث 150 هزار مترمکعب آب شیرین کن، چهار سد در دست احداث که 2 مورد آن در آستانه تکمیل است، اشاره کرد.
استاندار بوشهر ادامه داد: در حوزه بهداشت و درمان نیز پروژه بیمارستان 101 تخت خوابی اورژانس هسته ای بوشهر بیش از 70 درصد پیشرفت داشته و در هفته دولت سال آینده به بهره برداری می رسد.
گرواند با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری به استان بوشهر اظهار داشت: در این زمینه باید دستگاه های اجرایی پروژه های افتتاحی واجرایی خود را هر چه زودتر تعیین تکلیف کنند.
وی اظهار داشت: با وجود همه مشکلات موجود در تامین منابع، خدمات گسترده‌ای در نقاط مختلف استان بوشهر صورت گرفته ودراین استان لحظه ای در روند عمران و آبادانی توقف ایجاد نشده است
استاندار بوشهر تاکید کرد: در این زمینه باید مدیران برای اطلاع رسانی اقدام های ارزشمند دولت دراین استان اهتمام و جدیت لازم را داشته باشند.
وی گفت: دستگاه های اجرایی درارتباط با اضافه کاری و مطالبات کارکنان خود نیز پیگیری لازم را انجام دهند.
گراوند اظهار داشت: بکارگیری تمامی ظرفیت ها برای تامین نیاز وافزایش ندادن بهای خدمات در تعطیلات نوروزی باید بصورت جدی در دستور کار قرار گیرد.
وی یادآور شد: درارتباط با ایام نوروز نیز برای تامین اقلام اساسی مورد نیاز هم استانی ها نیز تمهیدات لازم در این زمینه پیش بینی شده است.
وی با تاکید بر توجه جدی به کشیک ادارات در ایام نوروز گفت: علاوه بر در دسترس بودن تلفن همراه مدیران باید امکانات لازم برای ایام نوروز مهیا شود تا بوشهرهمچون گذشته میزبان شایسته‌ای برای مسافران باشد.
گراوند در ارتباط با تعطیلات زمستانی اظهارداشت: در صورت تحقق این مهم تحولی اساسی درگردشگری استان‌های جنوبی و بویژه بوشهر صورت می گیرد.
وی در ارتباط با سهم بانوان و جوانان بوشهری از انتصاب های دولتی گفت: اکنون حدود 15 درصد انتصابات در استان بوشهر مربوط به بانوان است و تلاش برای افزایش این سهم ادامه دارد.
در چند سال اخیر روزپنجشنبه برای ادارات دراستان بوشهر تعطیل بود که از 20 مهرماه سال جاری این تعطیلی لغو شد و از این تاریخ تاکنون ادارات بوشهر پنجشنبه ها فعال هستند.
6043/7212
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.