به گزارش ایرنا، مجید خورشیدی روز سه شنبه در نشست ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان بوشهر افزود: در چند ماه گذشته استانداری، فرمانداریها، مجامع امور صنفی و سازمان صنعت، معدن و تجارت تلاشهای زیادی برای روان سازی کالاهای همراه ملوان انجام دادند اما فعالان این بخش به خودی عنایت نداشتند.
وی با اشاره به گردش اقتصادی ناشی از حضور مسافران در استان گفت: نباید مزیت خرید در شهرهای ساحلی به دلیل گرانی و افزایش قیمت از بین برود.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر یادآورشد: در همین راستا برای اینکه مسافران دست خالی برنگردند نظارت و کنترل قیمت ها از سوی مجامع امور صنفی و دستگاه های ذیربط ضروری است.
خورشیدی اظهارداشت: در کنار ساحل و آب و هوای مناسب خرید کالاهای همراه ملوان از جمله مزیت های ورود گردشگران به شهرهای ساحلی است که نباید به دلیل طمع چند نفر این مزیت استان از بین برود .
وی بااشاره به کمبود تخت های هتل و مسافرخانه به نسبت شمار مسافران در استان بوشهر و جایگزینی منازل مبله گفت: منازل مبله در صورتی که ساماندهی شوند به جای تهدید به عنوان یک فرصت به شمار می آیند.
خورشیدی یادآور شد: اجاره منازل مبله از سوی شهروندان مجرای ممر معاش برای عده ای است که در صورت ساماندهی می تواند راهکار خوبی برای سرویس دهی به مسافران باشد.
وی گفت: نباید با توجه به شمار مسافران نوروزی در استان در خصوص تامین چادر برای کمپ های اسکان با مشکل روبه رو شویم.
خورشیدی افزود: آزاد نکردن زندانیان سابقه دار و سارق برای تامین امنیت در ایام نوروز، برگزاری برنامه های ورزشی صبحگاهی و اطلاع رسانی منظم شرایط جوی از جمله اموری است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی تاکید کرد: این رسم بدی است که بعد از وقت اذان جایی برای اقامه نماز وجود ندارد و همه اماکن مذهبی درب آنها بسته می شود.
معاون استانداری بوشهر اضافه کرد: مدیران دستگاه های اجرایی با برطرف کردن کاستی های سال گذشته و تکرار نکردن اشتباه ها زمینه استقبال از مسافران نورزوی را در استان فراهم کنند.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر گفت: نوروز فرصتی برای عرضه داشته های فرهنگی است که با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی و حضور قابل توجه گردشگری باید از این فرصت گرانبها برای آشنایی گردشگران با آداب و سنن استان استفاده شود.
عباس برزگرزاده افزود: سال گذشته استان بوشهر به عنوان سومین استان گردشگر پذیر بعد از گیلان و مازندران انتخاب شد که این امر مسئولیت همه دست اندرکاران استان را در نوروز 98 سنگین تر می کند.
وی بیان کرد: حضور گردشگر در استان به معنی ایجاد رونق و اشتغال است و در مقابل ایجاد و تقویت زیرساختهای گردشگری تنها انتظار مسافران است که مسئولان استان باید در این زمینه کاستی های سال گذشته را جبران کنند.
برزگرزاده افزود: نوروز 97 علاوه بر شهرهای بوشهر، گناوه و دیلم سایر شهرستان های جنوبی استان از جمله عسلویه مورد استقبال گردشگران نوروزی قرار گرفت و همین امر باعث شد علاوه بر سه شهر گردشگرپذیر به سایر مناطق استان نیز توجه شود.
وی برضرورت آماده باش دستگاه های خدمات رسان در تامین امنیت و رفاه گردشگران، برنامه ریزی برای راه اندازی کمپینگ ها، کشیک بانکها، تامین اجناس مورد نیاز و نظارت و کنترل قیمت ها تاکید کرد.
6047/6045
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.