اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدرضا بهرامن شامگاه سه شنبه در حاشیه نشست با فعالان بخش معادن استان بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: سال گذشته در مجموع هشت میلیارد و 700 میلیون دلار محصولات معدنی از کشور صادر شد که پیش‌بینی می‌شود این میزان امسال افزایش قابل ملاحظه‌ای تا پایان سال تجربه کند.
وی بیان کرد: هم اکنون پنج هزار و 500 معدن در کشور فعال است که توسعه معادن کوچک از اولویت‌های مهم خانه معدن ایران است.
بهرامن ادامه داد: کشور ایران غنی از مواد معدنی است که با استخراج آنها می‌توان علاوه بر تامین نیاز داخل به بسیاری از کشورهای جهان صادر کرد.
وی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های استان بوشهر در زمینه استخراج و صدور مواد معدنی گفت: با توجه به دسترسی این استان به آبهای آزاد، ایجاد پایانه صادراتی مواد معدنی در آن برای رونق بخشی به حوزه صادرات ضروری است.
بهرامن اضافه کرد: همسایگی این استان با کشورهای مختلف حوزه خلیج ‌فارس فرصتی مهم برای صادرات محصولات فراهم کرده است به‌گونه‌ای که در 10 ماه امسال سه میلیون تن مواد معدنی از این استان به کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله کویت و قطر صادر شده است.
وی ادامه داد: با هدف حمایت از سرمایه گذاران خصوصی بخش معدن زمینه سرمایه‌گذاری در ایجاد معادن طبقه 2 در استان بوشهر فراهم می‌شود.
بهرامن با اشاره به وجود 220 معدن در استان بوشهر گفت: از این تعداد 120معدن فعال است که در زمینه شن، ماسه، گچ و سنگ آهک فعالیت می کنند.
وی ادامه داد: این استان دارای معادن و ذخایر زیرزمینی بسیار ارزشمندی است و استفاده از این ظرفیت امری بسیار مهم در اشتغالزایی است.
6043/7212
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.