اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند دوشنبه شب در نشست شورای اداری استان بوشهر با حضور سورتا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افزود: با تغییر فرهنگ و تقویت رویکرد جامعه نسبت به اقتصاد فناورانه و دانش بنیان می توان فرصت های شغلی جدیدی را ایجاد و دغدغه جویندگان کار را برطرف کرد.
وی اظهار داشت: از سال84 تاکنون با تغییر رویکرد نسبت به اشتغال دانش بنیان تعداد شرکتهای فناورانه در استان بوشهر ازهشت به 34 واحد افزایش یافته است.
استاندار بوشهر یادآورشد: امروز دانشگاه ها به پایگاهی برای ایده پردازی و توسعه علم و فناوری در کشور تبدیل شده و این تغییر فرهنگ در برطرف کردن چالش اشتغال نقش موثری دارد.
وی بااشاره به اینکه دستگاههای اجرایی نیازهای خود را از طریق شرکت های دانش بنیان این استان تامین کنند ادامه داد: استان بوشهردر کنار صنایع نفت و گاز در حوزه کشاورزی، محصول خارج از فصل، خرما و گیاهان دارویی ظرفیتهای فوق العاده ای دارد که می توان با نگاه دانش بنیان وایده ها نو ضمن بهره گیری بیشتر از این ظرفیتها به اقتصاد استان کمک کرد.
گراوند گفت: با تغییر نگاه و توجه به سایر ظرفیتها دیگر توسعه تنها وابسته با صنایع نفت و گاز نخواهد بود و سایر بخشهای استان تقویت می شود.
وی با اشاره به اجرای مطالعه کاربردی وزارت جهاد کشاورزی در استان و تعریف پروژه افزود: امروز مطالعات کاربردی تبدیل به پروژه می شود و شرکتهای دانش بنیان می توانند از این فرصت در حوزه توسعه علم و فناوری استفاده کنند.
وی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: با توجه به خواب هایی که دشمنان نظام برای چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی دیده اند مردم باید با حساسیت بیشتری در این آئین ها حضور یابند.
وی اضافه کرد: امروز مردم باید با حساسیت بیشتر همانطور که از روزهای اول پیروزی انقلاب پای این انقلاب ایستادند و سختی زیای را تحمل کردند با حضور پررنگ حمایت از انقلاب را اعلام و چهلمین سالگرد متفاوتی را نسبت به سالهای گذشته رقم بزنند.
گراوند خطاب به مسئولان نیز گفت: همه دستگاه های اجرایی استان حضور فعالی در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی داشته باشند و با شعار محوری 'افتخار به گذشته و امید به آینده' مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی را به نمایش بگذارند.
وی برضرورت ایجاد فضای بانشاط و امید آفرین با حفظ حرمت ایام فاطمیه تاکید کرد.
6047/6045
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.