اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سکینه الماسی روز پنجشنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بوشهر در حضور وزیر کشور با تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی، تبریک میلاد مسیح و گرامیداشت حماسه 9 دی اظهار داشت: در راستای تامین زیرساخت شهرستان های جنوبی استان بوشهر سند عمرانی این حوزه تنظیم و در قالب آن 313 پروژه با 6 هزار و 360 میلیارد ریال اعتبار برای اجرا در مدت پنج سال تعریف شده است.
وی بیان کرد: از این شمار پروژه 167 مورد عملیات اجرایی آن آغاز شده که 60 پروژه آن تکمیل شده است.
الماسی ادامه داد: پیش بینی شده با تکمیل این پروژه‌ها تحول عظیمی در حوزه زیرساختی جنوب استان بوشهر ایجاد و محرومیت ها و کمبودهای زیرساختی های آن پوشش داده شود.
وی اضافه کرد: با حمایت وزیر کشور سه روستای بیدخون، بهارستان و چاه مبارک به شهر و سیراف نیز به بخش ارتقا پیدا کرده که همراهی هیات دولت در این زمینه قابل تقدیر است.
الماسی گفت: شهرداری چاه مبارک راه اندازی شده و در ارتباط با روستاهای بیدخون، بهارستان و بخش سیراف نیز انتظار داریم تا دهه فجر روند تشکیل آنها فراهم شود.
وی در ارتباط با حمایت های صورت گرفته از زنان سرپرست خانوار نیز گفت: با گرفتن مصوبه در شورای عالی راهبردی کشور خرید صنایع دستی زنان سرپرست خانوار و افراد کم بضاعت در پتروشیمی‌ها به عنوان هدایای آنها فراهم شود.
الماسی اظهار داشت: برای توانمندسازی جوانان در شرکت‌ها و پتروشیمی‌های جنوب استان بوشهر دوره ای 6 ماهه برگزار شده و دوره کاروزی آنها نیز طی 6 ماه آینده اجرایی می شود.
وی افزود: در این راستا شمار قابل توجهی از افراد آموزش دیده جذب شرکت های مستقر در جنوب استان بوشهر شدند.
الماسی در ادامه با ضرورت حمایت از گوجه کاران استان بوشهر گفت: این استان قطب تولید گوجه فرنگی خارج از فصل کشور است و انتظار داریم با هدف حمایت از کشاورزان گوجه کار زمینه صادرات این محصول به خارج از کشور فراهم شود.
7212/6045
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.