اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، احمد مرادی روز چهارشنبه در نشست با نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه بوشهر افزود: همه بخاری های گازی مدرسه های شهرستان جم حذف و سیستم مرکزی و رادیاتور جایگزین آن شده است.
وی بیان کرد: هرچند بخاری های نفتی با حالت استاندارد در مدرسه ها وجود دارد ولی اولویت بر حذف بخاری های نفتی است و در استان نیز از بخاری های نفتی استفاده نمی ‌شود.
مرادی اضافه کرد: بیشتر مدرسه های شبانه روزی استان دارای تجهیزات استاندارد گرمایشی است و حتی آن هایی که مشکل انشعاب دارند نیز سیستم مرکزی در آنها نصب شده است.
وی یادآورشد: برای تکمیل بحث گرمایشی مدرسه های شبانه روزی فقط باید به گاز متصل شوند که به زودی حل می شود.
مرادی با اشاره به اینکه در بعضی از کلاس‌ها از بخاری دو زمانه (سرمایشی و گرمایشی) استفاده می شود افزود: از سال 92 تاکنون یک هزار و 700 بخاری تابشی و همچنین یک هزار و 500رادیاتور در مدرسه های استان توزیع شده است.
مرادی یادآورشد: تاکنون سه هزار و 147 کولر در مدرسه های استان نصب شده است که از این تعداد 2 هزار دستگاه کولر 2 تکه هستند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهربرضرورت تامین وسایل گرمایشی برای کلاس‌های درس در مناطق روستایی استان بوشهر از محل زکات تاکید کرد.
آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: فاصله رخ دادن یک حادثه تنها یک ثانیه است به همین دلیل باید با دقت و پشتکار مدرسه های استان به خصوص در مناطق روستایی به تجهیزات گرمایشی مجهز شوند.
امام جمعه بوشهر اضافه کرد: برای اجرای این برنامه جمع آوری کمک های مردمی، خیران، نیروگاه اتمی، پایانه های نفتی، بخش پالایش نفت و پارس جنوبی ضروری است.
وی یادآورشد: یک میلیارد ریال در ستاد زکات برای تامین امنیت گرمایشی دانش آموزان تخصیص داده شد که با رعایت ضوابط شرعی باید برای مناطق روستایی وسایل گرمایشی تهیه شود.
صفایی افزود: البته کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور نیز از بودجه در اختیار قصد دارد در این موضوع همراهی داشته باشد.
6047/6045
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.