اخبار مرتبط

احمد شیرزادی روز جمعه درگفت و گو با ایرنا افزود: ترویج فرهنگ پژوهش و فناوری، تشویق و ترغیب پژوهشگران و فناوران استان به تولید بیشتر علم و فناوری، بسترسازی برای تجاری سازی یافته های پژوهش ها و فناوری های توسعه یافته از جمله هدف های هفته پژوهش در استان بوشهر است.
وی اظهارداشت: برقراری ارتباط سازنده میان پژوهشگران و فناوران دستگاه های اجرایی و تقویت ارتباط دانشگاه با صنایع و سایر مرکزهای مربوطه در سطح منطقه ای و ملی از دیگر هدف های هفته پژوهش و فناوری در استان بوشهر است.
شیرزادی یادآورشد: باید از همه ظرفیت ها و توانمندی های کشور برای حمایت از تولید ملی استفاده شود که یکی از وظایف دانشگاهها و محققان در تحقق این مهم هدفمند کردن پژوهش برای حل مشکلات صنعت و جامعه و همچنین ایجاد و توسعه فناوری های مورد نیاز کشور است.
وی اظهارداشت: در همین راستا شعار هفته پژوهش و فناوری امسال نیز با عنوان 'پژوهش هدفمند، فناوری ارزش آفرین، در خدمت تولید ملی' انتخاب شده است.
شیرزادی یادآورشد: هفته پژوهش و فناوری کار مشترک سازمان‌ها و دستگاه اجرایی مختلف و متولی آن نیز وزارتخانه‌های کشور و علوم، تحقیقات و فناوری است.
وی اظهارداشت: علاوه بر دانشگاه خلیج فارس بعنوان دانشگاه مادر استان سایر دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، پارک‌ علم و فناوری و بیش از 15 دستگاه اجرایی استان عضو ستاد بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری هستند که در این زمینه نشست هایی نیز برگزار کردند.
شیرزادی ادامه داد: اجرای مراسم زنگ پژوهش، تجلیل ازدانش آموزان پژوهشگر و فناور برگزیده توسط اداره کل آموزش و پرورش استان، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار با مدیریت پارک علم و فناوری خلیج فارس در دانشگاه خلیج فارس، رونمایی از محصولات فناورانه دانشگاه خلیج فارس و برگزاری جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری استان از جمله برنامه های هفته پژوهش و فناوری در استان بوشهر است.
وی تصریح کرد: دیدار استاندار با پژوهشگران و فناوران برگزیده استان، برگزاری برنامه 'دانشگاه با درهای باز' توسط همه دانشگاه های استان از برنامه های مصوب این هفته است.
شیرزادی گفت: برگزاری چندین نشست تخصصی با حضور کارشناسان سازمان ها و پژوهشگران مرتبط در دانشگاهها در زمینه های زیست فناوری دریایی، مواد و نانوفناوری پیشرفته، هوشمندسازی، انرژی، نفت و گاز و پتروشیمی، آب و محیط زیست و صنایع و فناوری های دریایی از دیگر برنامه های مهم هفته پژوهش و فناوری در استان بوشهر به شمار می رود.
وی ادامه داد: انتظار می رود با همت، همکاری و تعامل بسیار خوبی که بین مسئولان ذیربط در استان بوشهر وجود دارد، برنامه های هفته پژوهش و فناوری امسال استان نسبت به سال‌های گذشته بسیار باشکوه تر از سال های گذشته برگزار شود.
7212/6045
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.