اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حمیده ماحوزی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی و کمک به ارتقای سرانه مطالعه در بین اقشار مختلف جامعه در این هفته ویژه برنامه های متنوعی تدارک دیده شده است.
وی بیان کرد: برگزاری جشن کتاب، کارگاه داستان نویسی و نقد و بررسی آثار، برگزاری کارگاه ساخت فیلم کوتاه معرفی کتاب ویژه اعضا باشگاه های کتاب خوانی، نشست هم اندیشی تسهیل گران باشگاه های کتاب خوانی و دیدار با نویسندگان از برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان در این هفته است.
ماحوزی ادامه داد: برگزاری جشن امضا، برپایی ایستگاه نذر کتاب، تجلیل از سمن های فعال در بخش ترویج کتاب و کتاب خوانی، اهدای کتاب به کانون اصلاح و تربیت دراجرای طرح های کتاب آزادی و شفا در بیمارستان از دیگر برنامه های هفته کتاب در سطح شهر بوشهر است.
وی بیان کرد: رونمایی از تازه ترین آثار مولفان استانی، برگزاری همایش سواد رسانه ای، دیدار با نویسندگان، ناشران و کتاب فروشان و افتتاح ایستگاه های کتاب با قابلیت اشتراک کتب در بین مدارس و تجهیز کتابخانه مدارس چند پایه از جمله برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برای گرامیداشت هفته کتاب است.
ماحوزی اظهارداشت: نمایشگاه کتاب، جشنواره قهرمان کتاب، تجلیل از خیران کتاب، طرح صبحانه با کتاب، اجرای طرح قصه خوانی در مدارس، کارگاه باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان، اهدای کتاب به مساجد، مدارس، حسینیه ها و کانون های فرهنگی و هنری، تجلیل از نویسندگان جوان، اجرای زنگ کتاب خوانی در مدارس، برگزاری ایستگاه نقاشی کتاب و کتاب خوانی و برگزاری مسابقه انشا نویسی با موضوع کتاب از جمله برنامه ارشاد در سطح شهرستان های استان بوشهر است.
وی گفت: انتظار می رود که برنامه های هفته کتاب بتواند گامی مناسب در راستای آشنایی جوانان و نوجوانان با مسائل مختلف عرصه مطالعه برداشته و به ترویج کتاب و کتاب خوانی کمک کند.
٢٤ تا ٣٠ آبان ماه به عنوان هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار نامگذاری شده است.
7212/6043
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.