اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید غلامرضا هاشمی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: آمریکا اکنون به بهانه حمایت از مردم یمن به فکر صلح افتاده که پس از گذشت چهار سال از جنگ یمن این مهم نشان می دهد پیشنهاد آنها تنها یک راهکار برای نجان عربستان سعودی است.
وی بیان کرد: در جنگ یمن چیزی که بیش از همه آشکار شد ضعف و بیچارگی کشور عربستان است که آمریکایی ها بخوبی دریافتند این کشور ابزار مناسب و توانمندی برای جنگ نیابتی در منطقه خاورمیانه نیست.
هاشمی ادامه داد: آمریکا اکنون به این نتیجه نیز رسیده که با استفاده از عربستان بعنوان جرثومه فساد نمی توانند ضربه ای به ایران وارد کنند.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اظهارداشت: آمریکا دیگر آمریکای 40 سال گذشته نیست و روز به روز در حال افول و زوال است.
هاشمی افزود: بدهی های اقتصادی بیش از 800 میلیارد دلاری آمریکا و نرسیدن آنها به هدف های تعیین شده خود بخوبی نشان از ضعف و شکست آمریکاست.
وی گفت: موضوع تحریم های جدید آمریکا علیه ایران در 13 آبان امسال نشان از چالش بزرگ و عمیق بین آنها و ایران است که نتیجه این تحریم ها در 40 سال گذشته تنها عزت و سربلندی مردم ایران بوده است.
خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر ضرورت حل مشکلات اقتصادی کشور گفت: مردم از تیم جدید اقتصادی دولت که در مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفته انتظار حل فوری مشکلات این حوزه و بویژه کنترل تورم و جلوگیری از بی ثباتی در بازار سکه و ارز دارند
وی در ادامه با گرامیداشت 24 آبان روز کتاب و کتابخوانی اظهارداشت: آمار کتابخوانی در جامعه بسیار پائین است که برای ارتقا آن باید چاره اندیشی مناسبی از سوی مسئولان ذیربط انجام شود.
هاشمی در ادامه با گرامیداشت دهه وقف گفت: وقف یک صدقه جاریه و ظرفیتی ارزشمند برای حل مشکلات حوزه های مختلف است.
وی افزود: وقف بعنوان سنتی حسنه با خیرخواهی مردم قابل گسترش است از این رو باید نسبت به ترویج آن در سطح جامعه اقدام کرد.
هاشمی در ارتباط با همایش پیاده روی اربعین نیز گفت: برگزاری این حماسه باشکوه تر از سال های گذشته که با وجود مسائل و مشکلات مالی مردم رقم خورد نشان از آغاز حرکت جهان اسلام برای جهانی شدن این دین است.
7212/6045
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.