اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر دراین آئین گفت:شعر یک هنر ملی و تاریخی است که بطن و متن فرهنگ آن در جشنواره ملی مشاعره رضوی قابل مشاهده است.
حمیده ماحوزی افزود: شعر در تاریخ ایران جایگاه خاصی در ساختار اجتماعی دارد و همواره مورد توجه جامعه قرار گرفته است.
وی اظهارداشت: اعتقادات دینی مردم استان بوشهر قدمتی تاریخی دارد و میزبان جشنواره ای مزین به نام امام هشتم شیعیان یک افتخار بزرگ است.
ماحوزی ادامه داد: اشاعه فرهنگ رضوی علاوه بر ترویج وحدت، اتحاد و سیره امام رضا(ع)، باعث تحکیم اسلام و ترویج آن نیز می شود.
ماحوزی تصریح کرد: جشنواره ملی مشاعره رضوی به دلیل اجرای زنده آن نسبت به دیگر جشنواره ها متمایز است زیرا این جشنواره از ابتدای شروع تا انتهای آن با شور و نشاط و هیجان و شادابی دنبال می شود.
وی گفت: این جشنواره بعد از سیزده دوره به درجه بلوغ رسیده و طرفداران زیادی به خود جلب کرده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: در جشنواره امسال 380 نفر نام نویسی کرده بودند که از این مجموع 57 نفر برگزیده به مرحله پایانی راه پیدا کرد.
ماحوزی افزود:دراین رویداد فرهنگی و هنری علاوه بر اهدا لوح تقدیر، تندیس و جوایز نقدی به هشت نفر برتر هر گروه، نفرات دوم گروه ها نیز مورد تقدیر قرار می گیرند.
وی یادآورشد:دراین جشنواره مشاعره کنندگانی از استان های تهران، اصفهان، همدان، کرمانشاه، لرستان، فارس، زنجان و بوشهر حضور دارند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر نیز گفت: برگزاری سیزدهمین دوره متوالی جشنواره ملی مشاعره رضوی برای این استان یک افتخار ارزشمند محسوب می شود.
مجید خورشیدی افزود: در این ارتباط از تمامی کسانی که در برگزاری این جشنواره تلاش کردند نهایت تقدیر را داریم.
7212/6045
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.