اخبار مرتبط

متن کامل مصاحبه وزیر امور خارجه با سی‌بی‌اس؛

حمله ائتلاف سعودی به کودکان یمنی موجی از خشم و نفرت را میان کشورهای اسلامی و عربی و حتی سازمان های جهانی در پی داشته است.

به گزارش جماران؛ یک مسئول نظامی در وزارت دفاع یمن بامداد یکشنبه فاش کرد که بمب به کار رفته در حمله ائتلاف سعودی به اتوبوس حامل دانش آموزان شهر ضحیان در صعده، ساخت آمریکا و از نوع هدایت شونده لیزری بوده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، این مقام انصارالله یمن که خواست نامش فاش نشود، با بیان این که این بمب از نوع MK82 (ام کی82) بوده است، گفت: از این فناوری در بمباران مراسم عروسی استان حجه، زندان الزیدیدیه نیز استفاده شده است.

ام کی82 یک بمب مشهور سقوط آزاد است که 241 کیلوگرم وزن، 2.21 متر طول و قطری در حدود 10.75 اینچ دارد.

حمله ائتلاف سعودی به کودکان یمنی موجی از خشم و نفرت را میان کشورهای اسلامی و عربی و حتی سازمان های جهانی در پی داشته است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز در جلسه فوری که جمعه شب تشکیل داد، خواستار تحقیق عادلانه و فوری درباره کشتار غیرنظامیان یمنی در حملات ائتلاف سعودی به ویژه حمله به شهر ضحیان شد.

آمریکا، انگلیس و فرانسه از جمله کشورهای غربی بودند که افزون بر اعلان رسمی و آشکار از حمله ائتلاف سعودی به یمن، با فروش سلاح های پیشرفته به عربستان و همپیمانان این کشور و نیز گسیل نیروهای نظامی مجرب به درگیری ها برای تقویت جبهه متجاوزان به ایفای نقش در این نبرد نابرابر پرداختند.

روند حمایت از ائتلاف سعودی در آمریکا با روی کار آمدن دونالد ترامپ' نه تنها متوقف نشد، بلکه ابعاد وسیع تری یافت و منجر به قرارداد بی سابقه تسلیحاتی 460 میلیارد دلاری میان واشنگتن و ریاض شد.

این درحالی است که سازمان های حقوق بشری کشورهای غربی به ویژه در آمریکا و انگلیس بارها از مقام های سیاسی کشورشان خواسته اند از حمایت تسلیحاتی و فروش سلاح به عربستان خودداری کنند، چرا که از آنها برای کشتار غیرنظامیان یمنی استفاده می شود.

براساس گزارش وزارت بهداشت یمن، در حمله صبح پنجشنبه 18 مرداد گذشته ائتلاف سعودی به اتوبوس حامل دانش آموزان یمنی در شهر ضحیان، 51 غیرنظامی کشته و 79 تن دیگر کشته شدند.

این وزارتخانه همچنین تلفات انسانی حملات ائتلاف سعودی از 26 مارس 2015 (6 فروردین 94) را تاکنون بالغ بر 35 هزار و 297 تن اعلام کرده است.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

متن کامل مصاحبه وزیر امور خارجه با سی‌بی‌اس؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.