اخبار مرتبط

کشور افغانستان با ۱۲ کشته در صدر فهرست ناامن‌ترین مناطق جهان برای خبرنگاران قرار گرفته است و پس از آن آمریکا با ۷ کشته در جایگاه دوم قرار دارد.

به گزارش جماران؛ آمریکا پس از افغانستان در رتبه دوم ناامن‌ترین کشورها برای خبرنگاران و اهالی رسانه در سال ۲۰۱۸ قرار گرفت.

بر اساس اعلام فدراسیون بین‌المللی خبرنگاران از ابتدای سال ۲۰۱۸ میلادی تاکنون ۵۴ خبرنگار و فعال رسانه‌ای در مناطق مختلف جهان جان خود را از دست داده‌اند و کشور افغانستان با ۱۲ کشته در صدر فهرست ناامن‌ترین مناطق جهان برای خبرنگاران قرار گرفته است و پس از آن آمریکا با ۷ کشته در جایگاه دوم قرار دارد. 

میزان خبرنگارانی که در سال ۲۰۱۸ جان خود را در کشورهای مکزیک و کلمبیا از دست داده‌اند نیز برای هر کشور ۶ نفر بوده است و ۵، ۴ و ۳ خبرنگار نیز به ترتیب در کشورهای هند، یمن و فیلیپین قربانی شده‌اند. 

برزیل، گواتمالا، عراق، لیبی، نیکاراگوئه، پاکستان، اسلواکی و سوریه نیز در سال ۲۰۱۸ شاهد کشته شدن خبرنگاران در خاک خود بوده‌اند. 

57723700

در سال ۲۰۱۷ میلادی نیز در مجموع ۸۲ خبرنگار در سراسر جهان جان خود را از دست‌ دادند که بیشترین قربانیان مربوط به کشورهای مکزیک، افغانستان و عراق به ترتیب با ۱۳، ۱۲ و ۱۱ کشته بود. 

بر اساس فدراسیون بین‌المللی خبرنگاران در سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۲۲ خبرنگار، در سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۱۵ خبرنگار و در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۳ نیز به ترتیب ۱۳۵ و ۱۲۳ خبرنگار جان خود را از دست دادند. 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.