اخبار مرتبط

ارتش همواره در صحنه های انقلابی حضور داشت و حتی پیش از انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی(ره) به انقلاب اسلامی پیوست. هر انقلابی نیاز به مدافع مسلح دارد که از آن دفاع کند و این وظیفه در ابتدای انقلاب بر عهده ارتش جمهوری اسلامی بود.

به گزارش جماران؛ معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که «ارتش جمهوری اسلامی ایران با توان نظامی و دفاعی خود برای مقابله با تهدیدات دشمن، آمادگی دارد» گفت: در جهت ساخت تجهیزات نظامی و دفاعی هراسی از دشمن نداریم و با استفاده از نیروهای متعهد و انقلابی در همه عرصه‌ها به خودکفایی دست می‌یابیم.

دریادار امیر حبیب الله سیاری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم در مصلی قدس با اشاره به روز 29 فروردین ماه روز ارتش عنوان کرد: تدبیر امام خمینی(ره) توطئه دشمنان را در انحلال ارتش خنثی کرد و ایشان اطلاعیه‌ای را در 26 فروردین ماه سال 1358 در حمایت از ارتش صادر کردند. امام(ره) در این اطلاعیه فرمودند روز 29 فروردین ماه روز ارتش است و باید در این روز ارتش در تمامی شهرها رژه برود.

وی افزود: ارتش همواره در صحنه های انقلابی حضور داشت و حتی پیش از انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی(ره) به انقلاب اسلامی پیوست. هر انقلابی نیاز به مدافع مسلح دارد که از آن دفاع کند و این وظیفه در ابتدای انقلاب بر عهده ارتش جمهوری اسلامی بود.

وی اظهار داشت: در ابتدای انقلاب، امام(ره) فرمودند که باید در تامین تجهیزات نظامی به خودکفایی برسیم در این عرصه در ارتش حرکت کردیم و امروز برای دفاع از کشورمان در تامین تجهیزات نظامی نیاز به کمک کسی نداریم. از همان دوران ارتش با همه مشکلات در کنار مردم در مقابله با ضد انقلاب ایستادگی کرد.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش توانست با توانمندی‌های خود همه اختلافات و توطئه‌های مذهبی و قومیتی را در کشور خنثی نماید و قبل از آغاز جنگ در مواجهه با گروهک‌های ضد انقلاب، شهدای بی‌شماری را تقدیم انقلاب نماید. ارتش در زمانی که دشمن با حمایت‌های شرق و غرب به کشورمان حمله کرد در عرصه حاضر شد و دشمن را عقب راند. در این میان نیروی هوایی ارتش نیز در آغازین روزهای جنگ تحمیلی با 140 جنگنده توانستند پایگاه‌های مختلف دشمن را بمباران نمایند. همچنین نیروی دریایی ارتش در سال 59 نیروی دریایی بعثی‌ها را شکست داد.

وی یادآور شد: ما در جنگ تحمیلی، اقتدار، قدرت و عزت خود را به دشمنان نشان دادیم امروز نیز نیروهای مسلح کشور آمادگی لازم را برای حفظ انقلاب اسلامی دارند. ارتش جمهوری اسلامی ایران با توان نظامی و دفاعی خود برای مقابله با تهدیدات دشمن، آمادگی دارد. دشمن مستکبر هیچ‌گاه آزادی و اقتدار ملت ایران را نمی‌خواهد و همواره در صدد نابودی انقلاب است.

وی گفت: در جهت ساخت تجهیزات نظامی و دفاعی هراسی از دشمن نداریم و با استفاده از نیروهای متعهد و انقلابی در همه عرصه ها به خودکفایی دست می‌یابیم. در جهت دفاع از کشور و رسیدن به بازدارندگی در برابر دشمن و خنثی شدن توطئه های آنان ایستاده ایم و پاسخی دندان شکن به تجاوزات آنان می‌دهیم.

سیاری در پایان تاکید کرد: مخالفان انقلاب اسلامی بدانند که این ملت و نیروهای مسلح همچنان جان بر کف آماده دفاع از انقلاب اسلامی می‌باشند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.