اخبار مرتبط

وزیر امور خارجه ایران در پایان مذاکرات روز چهارشنبه خود با پوتین رییس جمهوری روسیه، گفت: دیدگاه سران دو کشور برای توسعه روابط همسان است و همچنین تهران و مسکو بر اجرای تعهدهای برجامی همه طرف ها تاکید می کنند.

به گزارش جماران، ظریف با اشاره به مباحث دیدار با رییس جمهوری روسیه که با همراهی سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه ای کشور و مهدی سنایی سفیر ایران برگزار شد، گفت: مذاکرات پرمحتوا و خوبی انجام گرفت که شامل موضوعات مختلف مورد علاقه بود.

وزیر خارجه ایران ادامه داد: گسترش روابط، ادامه حوزه های همکاری مختلف بین دو کشور از نظامی تا انرژی هسته ای، حمل و نقل، راه آهن، نیروگاههای حرارتی و انرژی از عرصه های مهم مناسبات دو کشور است.

وی تاکید کرد: احساس کردم، رییس جمهوری روسیه مانند رهبران ایران علاقه مند به گسترش همکاری ها هستند و ما بر این باوریم روابط دو کشور در حوزه اقتصادی می تواند از وضعیت موجود که امسال نسبت به سال گذشته 70 رشد داشته، پیشرفت های بسیار بیشتری داشته باشد.

ظریف اظهار کرد: رییس جمهوری روسیه دستورهای لازم را در این زمینه دادند و ما هم در تهران در سطح عالی این کشور این محور را پیگیری خواهیم کرد. 

وزیر خارجه ایران همچنین در باره دیگر محورهای مذاکرات خود با پوتین گفت: در باره برجام تاکید بر غیرقابل مذاکره بودن این پیمان و ضرورت رعایت تعهدات بود. جمهوری اسلامی تاکنون تمامی تعهدهای برجامی را انجام داده است، اما متاسفانه برخی طرف ها چنان که باید پایبند نبودند. امروز تاکید کردیم که این توافقی بین المللی و چند جانبه است و همه باید به آن تعهد داشته باشند. 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.