اخبار مرتبط

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با نوری المالکی، معاون رئیس جمهوری عراق که امشب در جریان سفر به بغداد صورت گرفت، ادعای آمریکا برای مقابله با داعش را کذب دانست.

به گزارش جماران؛ هاشمی شاهرودی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با نوری المالکی، معاون رئیس جمهوری عراق که امشب در جریان سفر به بغداد صورت گرفت، ادعای امریکا برای مقابله با داعش را کذب دانست و آن را را نعل وارونه امریکا برای مهار جریان عمیق بیداری اسلامی و تجزیه جهان اسلام ارزیابی کرد.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی همچنین با تأکید بر  هوشیاری و همبستگی ملت‌ها  گفت:از دولت های اسلامی انتظار می‌رود که با گروه‌های تکفیری و توطئه‌های امریکا ازجمله فتنه‌گری‌های طائفه‌ای، قومی، فرقه‌ای و اختلافات مذهبی مقابله کنند.

نوری المالکی، معاون رئیس جمهوری عراق نیز در دیدار با آیت‌الله هاشمی شاهرودی و محسن رضایی، رئیس و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، از ایفای نقش سازنده ایران در شئون مختلف سیاسی و اقتصادی عراق تشکر کرد. وی افزود: مفتخریم که میزبان نخستین سفر عالم برجسته جهان تشیع، حضرت آیت‌الله هاشمی شاهرودی و هیأت همراه به عراق  هستیم و امیدواریم این سفر، مایه تحکیم روابط راهبردی دو کشور ایران و عراق باشد.

نوری المالکی ضمن تشکر از نقش سازنده ایران در شئون مختلف سیاسی و اقتصادی عراق، پیروزی‌های اخیر ارتش و ملت عراق در نبرد با تروریسم را مرهون نقش سازنده علما در بسیج مردمی، همبستگی اقشار مختلف مردم و همراهی دوستان و همپیمانان راهبردی ملت عراق به ویژه جمهوری اسلامی ایران دانست و از آنان تشکر کرد.

معاون رئیس جمهوری عراق همچنین ضمن تشریح زمینه‌های اتحاد ملی و دستاوردهای بزرگ و شیرین همبستگی ملت عراق، استمرار این پیروزی‌ها را مرهون توجه بیشتر نخبگان عراقی به سه مؤلفه «وحدت، امنیت و علائق ملی» دانست.

در این دیدار، ابومهدی المهندس فرمانده حشد الشعبی و جمعی از مسئولان عراقی نیز حضور داشتند.

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.