اخبار مرتبط

11 لایحه حمایت از حقوق اطفال و نوجوانان با حضور مسئولانی از سازمان بهزیستی، قوه قضائیه، نیروی انتظامی، دادگستری و مرکز‌پژوهش‌های قوه مقننه بررسی و تصویب شد.

به گزارش جماران؛ عضو هیئت رئیسه کمیسیون حقوقی مجلس، گفت: محکومیت های مالی و کیفری برای سوءاستفاده کنند‌گان از اطفال و نوجوانان تعیین شد.

یحیی کمالی ‌پور عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه عصر امروز(دوشنبه 6 شهریور) کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: در این جلسه اعضای کمیسیون بندهای 7 و 8 و 9 ماده 11 لایحه حمایت از حقوق اطفال و نوجوانان را با حضور مسئولانی از سازمان بهزیستی، قوه قضائیه، نیروی انتظامی، دادگستری و مرکز‌پژوهش‌های قوه مقننه بررسی و تصویب کردند.

وی با اشاره به بند 7 این ماده، گفت: بر اساس این بند کسانی که اقدام به استفاده از طفل یا نوجوان برای تهیه، تولید، توزیع، تکثیر، نمایش، فروش و نگهداری آثار سمعی و بصری مستهجن و مبتذل کنند به مجازات درجه هفت یا 31 تا 91 ضربه شلاق و جزای نقدی از 10 تا 20 میلیون ریال جریمه می‌شوند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون حقوقی مجلس، در تشریح بند 8 ماده 11 لایحه مذکور ، تصریح کرد: همچنین بر اساس این بند واردات، صادرات، معامله، تکثیر، انتشار، عرضه، تملک، بارگذاری و هر گونه استفاده از محتویات و آثار مستهجن و مبتذل با موضوع مربوط به طفل و نوجوان با محکومیت نقدی از 1 تا 10 میلیون ریال یا شلاق از 31 تا 74 ضربه همراه است.

کمالی‌پور، به بند 9 این ماده اشاره کرد و گفت: در این بند نیز مصوب شد که هر گونه اقدام به برقراری ارتباط با طفل یا نوجوان در فضای مجازی به منظور آزار جنسی یا ارتباط جنسی نامشروع به جزای نقدی 1 میلیون تا 10 میلیون ریال یا شلاق از 31 تا 74 ضربه محکوم می‌شود.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.