اخبار مرتبط

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: خوب است که رئیس‌جمهور سری به زندگی مردم روستاها بزند و ببیند که گفتمان‌ درمانی فایده‌ای نداشته است.

به گزارش جماران، حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور امروز (دوشنبه 6 شهریور) صحن علنی پارلمان، اظهار داشت: رمز موفقیت ملت‌های اسلامی آن است که با رهبری در تمام شرایط همراه باشند.

وی افزود: در شرایطی که تمام کشورهای اطراف ما در جنگ و خونریزی به سر می‌برند، باید توجه داشته باشیم که کشور ما علیرغم همه مسائل و مشکلات اقتصادی می‌تواند با تکیه بر پیروی از رهبری و انقلابی عمل کردن از شرایط بد اقتصادی خارج شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به هشتم شهریور که مصادف با بمب‌گذاری دفتر نخست‌وزیری است، خاطرنشان کرد: از دادگاه انقلاب می‌خواهیم پرونده هشتم شهریور را که هنوز مختومه نشده در دفاع از شهدا و ملت ایران دوباره بررسی و به جریان بیاندازد.

سالک با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: روحیه شهیدان رجایی و باهنر باید سرلوحه کار مسئولان دولتی باشد و مطالبه امروز ما از مسئولان داشتن روحیه جهادی و استفاده از نیروهای انقلابی در تمامی رده‌هاست. همچنین انتظار داریم دولت در انتخاب مسئولان خود پرهیز جدی از به کارگیری عناصر فتنه‌گر که خط قرمز ماست، داشته باشد، اگرچه بعضی‌ها در تریبون مجلس گفتند که فتنه تمام شده و عده‌ای نیز به دنبال آزادی سران فتنه هستند که آسیب جدی به اعتبار نظام در سطح بین‌المللی و همچنین ضررهای گسترده مالی به بیت‌المال وارد کرده‌اند.

وی گفت: امروز نمی‌توان در مقام مقایسه کودتای ترکیه و نحوه برخورد اردوغان با کودتاگران با برخورد نظام اسلامی با کودتاگران 78 و 88 باشند، اما امروز شاهد هستیم که سران فتنه در ظاهر در حصر هستند و اطلاع داریم که در آسایش زندگی می‌کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: توصیه می‌کنم کسانی که در فکر رفع حصر هستند از این کار صرف‌نظر کنند، چرا که در صورت برگزاری دادگاه برای سران فتنه قطعا نتیجه دادگاه به ضرر سران فتنه تمام می‌شود.

حجت‌الاسلام سالک خطاب به رئیس‌جمهور گفت: با تشکر از تک رقمی کردن نرخ تورم باید گفت آقای رئیس‌جمهور تک رقمی کردن نرخ تورم به چه قیمتی؟ در شرایطی که بیکاری، معیشت مردم، قدرت خرید و پول ملی بالا نبرده مردم با سختی فراوان دست و پنجه نرم می‌کنند و خوب است که رئیس‌جمهور سری به زندگی مردم روستاها بزند و ببیند که گفتمان‌ درمانی فایده‌ای نداشته است.

وی در انتهای اظهاراتش  خطاب به روحانی خاطرنشان کرد: آقای رئیس‌جمهور ما شما را مورد حمایت قرار می‌دهیم، به شرط اینکه شما با ایجاد سازوکاری دقیق تعیین کنید که توصیه‌های ده‌گانه رهبری در روز تنفیذ عملی خواهد شد، در غیر این صورت مجلس از اهرم‌های نظارتی خود در تمکین دولت به اجرای وعده‌های انتخاباتی استفاده می‌کند.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.