اخبار مرتبط

حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار می گوید روحانی در انتخاب برخی گزینه ها برای وزارت تجدید نظر کرده است.

نماینده مردم سبزوار می گوید اخباری به او رسیده که نشان می دهد روحانی در انتخاب برخی وزرا از جمله وزیر آموزش و پرورش تجدید نظر کرده است.

به گزارش جماران، وی با بیان اینکه احتمال می‌دهم نمایندگان مجلس به 4 گزینه احتمالی که از سوی رئیس‌جمهور به پارلمان ارائه می‌شود، رای اعتماد ندهند، ادامه داد: احتمالاً وزرای پیشنهادی برای وزارت اقتصاد، صنعت، معدن و تجارت، کار و آموزش و پرورش به دلیل اینکه کارنامه مناسبی ندارند از سوی وکلای ملت رای اعتماد دریافت نکنند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه طبق اخبار رسیده قرار بر این بود که علی زرافشان به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس معرفی شود، تصریح کرد: اما با صحبت‌هایی که نمایندگان با مسئولان دولتی داشتند، طبق اخبار رسیده آقای روحانی وی را از لیست وزرای پیشنهادی حذف کرده و در حال جایگزینی فردی دیگر به جای وی است.

مقصودی ادامه داد: طبق اخبار رسیده، محمدجواد ظریف به عنوان وزیر امورخارجه، سیدمحمود علوی به عنوان وزیر اطلاعات، سلطانی‌فر به عنوان وزیر ورزش، عباس آخوندی به عنوان وزیر راه و شهرسازی، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی به عنوان وزیر بهداشت، بیژن نامدار زنگنه به عنوان وزیر نفت و محمود حجتی به عنوان وزیر جهاد کشاورزی به مجلس معرفی خواهند شد.

وی ادامه داد: سیدعباس صالحی و سیدعلیرضا آوایی نیز به عنوان وزرای پیشنهادی ارشاد و دادگستری به پارلمان معرفی خواهند شد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس اظهار داشت: طبق اخبار واصله، امیر حاتمی و محمدجواد آذری جهرمی نیز به عنوان وزرای دفاع و ارتباطات به مجلس معرفی می‌شوند.

وی تصریح کرد: رحمانی‌‌فضلی نیز در پست وزارت کشور باقی خواهد ماند.

مقصودی با بیان اینکه نمایندگان بر روی چهار وزارتخانه اقتصاد، صنعت، کار و آموزش و پرورش حساسیت ویژه‌ای دارند، اظهار داشت: طبق اخبار رسیده، رئیس جمهور در حال تجدید نظر درباره وزرای پیشنهادی برای این وزارتخانه‌هاست.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد به جز وزرایی که مجلس بر روی آنها حساسیت دارد، سایر وزرا برای اخذ رای اعتماد در مجلس مشکلی نداشته باشند.

به گزارش تسنیم، قرار بر این بود که محمد شریعتمداری، محمد نهاوندیان، علی ربیعی و علی زرافشان به عنوان وزرای پیشنهادی صنعت، اقتصاد، کار و آموزش و پرورش به مجلس معرفی شوند.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.