اخبار مرتبط

رئیس‌جمهور تقویت کریدور شمال – جنوب را نیز برای دو کشور حائز اهمیت دانست.

به گزارش جماران؛ رییس‌جمهور در دیدار رییس مجلس بلاروس، با اشاره به روابط همواره دوستانه دو کشور تاکید کرد: ایران و بلاروس ظرفیت‌های خوبی برای همکاری‌های مشترک صنعتی دارند که باید با استفاده از این ظرفیت‌ها روابط بخش‌های اقتصادی خصوصی دو کشور را نیز تقویت کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار میخائیل میاسینکوویچ با استقبال از پیشنهادات مطرح شده از جانب رییس‌جمهور بلاروس برای اجرای پروژه‌های مشترک جدید بین دو کشور گفت: اولین قدم برای گسترش روابط اقتصادی، برقراری روابط بانکی خوب بین دو کشور است این روند باید شتاب گیرد.

او اضافه کرد: نکته مهم دیگر توافق ما با اتحادیه اقتصادی اوراسیا است که اگر در این زمینه در مذاکرات به توافق نهایی و امضا اسناد برسیم، تحول بزرگی در روابط اقتصادی فیمابین ایجاد خواهد کرد.

رئیس‌جمهور تقویت کریدور شمال – جنوب را نیز برای دو کشور حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: ایران و بلاروس فهرست بلندی از ظرفیت‌های اقتصادی و فرهنگی برای توسعه روابط دارند که باید در سایه اراده سیاسی قوی موجود برای گسترش روابط، این ظرفیت‌ها را فعال کنند.

روحا‌نی با اشاره به نزدیکی نظرات دو کشور در مسایل بین‌المللی گفت که این نزدیکی مواضع می‌تواند زمینه‌ای برای کنار هم قرار گرفتن ایران و بلاروس در مجامع بین‌المللی و گسترش روابط بیش از پیش دو کشور باشد.

میخائیل میاسینکوویچ، رییس مجلس بلاروس نیز در این دیدار با ابلاغ پیام تبریک رییس جمهور و مردم کشورش به مناسبت آغاز دوره جدید فعالیت روحانی و آرزوی موفقیت برای دولت دوازدهم گفت: سخنرانی شما در مراسم تحلیف بسیار متوازن و قوی بود که سمت و سوی شما در سیاست داخلی و خارجی را به خوبی تبیین کرد و در آن پیام‌های بسیار مثبتی برای مردم، نخبگان سیاسی و جامعه جهانی وجود داشت.

رییس مجلس بلاروس اضافه کرد: باید اراده قوی و سطح بالای روابط سیاسی دو کشور را در زمینه گسترش روابط اقتصادی به فعلیت برسانیم. ایران و بلاروس زمینه‌های خوبی برای گسترش همکاری‌ها در عرصه‌های نفت، صنعت، ماشین‌سازی و صادرات و واردات دارند و باید با بهره‌گیری از سیستم‌های مدرن بانکی مراودات بانکی خود را نیز بیش از پیش گسترش دهند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.