اخبار مرتبط

وزیر امور خارجه روسیه گفت، کشورش از تلاش‌های میانجیگرانه امیر کویت برای حل بحران دیپلماتیک قطر حمایت می‌کند و در عین حال برای میانجیگری در راستای حل این بحران نیز آماده است.

به گزارش جماران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: مسکو آماده است تا در صورتی که درخواست مربوطه مطرح شود، برای حل بحران دیپلماتیک قطر میانجیگری کند.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که جناح‌های مختلف این تصمیم را بگیرند که حضور روسیه می‌تواند برای حل مناقشه مفید واقع شود، ما آماده‌ایم که به چنین درخواست‌هایی واکنش نشان دهیم.

لاوروف همچنین اظهار کرد: روسیه کردهای سوریه را در فرآیند سازش در این کشور دارای نقشی مهم تلقی می‌کند.

وی گفت: کردهای سوریه باید بتوانند در فرآیندهای مذاکرات در کنار دیگر گروه‌های موجود در این کشور حضور پیدا کنند.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه همچنین نسبت به عواقب برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان عراق هشدار داد.

وی در این زمینه گفت: ما انتظار داریم که در تصمیم‌گیری نهایی، تمامی ملاحظات اقتصادی، سیاسی و جغرافیایی مدنظر قرار گیرد و به این موضوع توجه شود که چنین حرکتی در وضعیت کل منطقه تأثیر خواهد گذاشت.

لاوروف همچنین گفت که امیدوار است اراده کردها در منطقه به‌گونه‌ای مسالمت‌آمیز ابراز شود.

وزیر امور خارجه روسیه تصریح کرد: تعامل اقتصادی میان روسیه و کردستان عراق در مرحله‌ای فعال است اما در عین حال این روابط مانعی در تعاملات بغداد و مسکو محسوب نمی‌شود.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: مسکو و واشنگتن از دوران ریاست‌جمهوری باراک اوباما مشکلات زیادی را به ارث برده‌اند. لاوروف این مشکلات را به "بمب‌های ساعتی" تشبیه کرد.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.