اخبار مرتبط

مقامات عربستان سعودی امروز(دوشنبه) حکم اعدام ۲۹ شهروند این کشور از جمله شهروندانی از شهرهای شیعه نشین قطیف و الاحساء در شرق این کشور را تایید کردند.

 

به گزارش جماران به نقل از پایگاه خبری «العهد نیوز»، دادگاه عالی و دادگاه استیناف ریاض،  احکام اعدام ۲۹ شهروند از شهرهای قطیف، احساء و مدینه منوره را در پی محکوم کردن آنها به اتهامات سیاسی تایید کرد.

این در حالی است که دو سازمان «عفو بین الملل» و «دیده بان بین المللی حقوق بشر» از ریاض خواسته بودند احکام اعدام علیه فعالان این کشور را لغو کند.

این دو سازمان در بیانیه هایی تاکید کردند که عربستان تحت شکنجه و در شرایط  اجباری نظیر ضرب و شتم و زندان انفرادی طولانی مدت از آنها اعتراف می گیرد.

اسامی افرادی که در این پرونده به اعدام محکوم شده اند عبارتند از:  حسین آل ربیع، أحمد آل ربیع،  عبدالله ال طریف، حسین آل مسلم، محمد آل ناصر، مصطفى درویش، فاضل اللباد، سعید السکافی، سلمان آل قریش، مجتبى السویکت، منیر آل آدم، عبدالله آل سریح، أحمد آل درویش، عبدالعزیز آل سهوی، سالم الحربی، الشیخ محمد العطیه، عباس الحسن، محمد العاشور، طالب الحربی، حسین الحمیدی، حسین العبود، علی العاشور، علی المهنا، احمد الناصر، حسین البراهیم، عبدالله الخمیس، عباس العباد، یوسف الحربی، طاهر الحربی.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.