اخبار مرتبط

گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره روز جمعه پس از محاصره گذرگاه مرزی باب الهوی از احرارالشام خواسته بود این گذرگاه را واگذار و نیروهای خود را از آن خارج کند.

گروه های تروریستی 'احرارالشام' و 'جبهه النصره' برای عقب نشینی از گذرگاه مرزی باب الهوی و سپردن آن به هیاتی مورد تائید ترکیه به توافق رسیدند.

به گزارش جماران؛ شبکه المیادین اعلام کرد که گروه های تروریستی احرارالشام و جبهه النصره از دستیابی به توافقی برای عقب نشینی از گذرگاه مرزی باب الهوی در مرز ترکیه و آزادسازی اسیران دو طرف و واگذاری مدیریت گذرگاه به هیاتی غیرنظامی خبر دادند.

این توافق چند ساعت پس از محاصره گذرگاه باب الهوی از سوی

'تحریرالشام'(جبهه النصره) و تهدید به حمله به آن حاصل شده است.

به گزارش المیادین، جلسه ای چند ساعته با حضور سرکردگان این دو گروه تروریستی ازجمله ابوجابرالشیخ سرکرده تحریرالشام، ابوعمارالعمر سرکرده احرارالشام، عبدالله المحیسنی تروریست سعودی و ابویقضان المصری برگزار و نتایج آن مورد توافق ترکیه قرار گرفته است.

گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره روز جمعه پس از محاصره گذرگاه مرزی باب الهوی از احرارالشام خواسته بود این گذرگاه را واگذار و نیروهای خود را از آن خارج کند.

گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره، هیاتی را برای مذاکره با تروریست های احرارالشام فرستاده و از این گروه خواسته بود که گذرگاه باب الهوی را به گروهی بی طرف تحویل دهد و در صورت نپذیرفتن این پیشنهاد، باردیگر فرصتی برای مذاکره نخواهد داشت و نبرد تا تسلط کامل بر گذرگاه ادامه خواهد یافت.

ابوعمارالعمر سرکرده گروه تروریستی احرارالشام روزجمعه اعلام کرد که در صورت تجاوز جبهه النصره به نیروهایمان، دستشان را قطع می کنیم.

ابوعمار العمر پس از محاصره شدن بخشی از نیروهایش از سوی النصره در گذرگاه باب الهوی از دیگر گروه های تروریستی نیز خواست که در مقابل تجاوزهای جبهه النصره بایستند.

همزمان با درگیری شدید میان گروه تروریستی جبهه النصره و احرارالشام، گروه تروریستی تکفیری نورالدین الزنکی روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که تصمیم تحریرالشام به ادامه درگیری با گروه تروریستی احرارالشام اصلی ترین عامل این اختلاف و جدایی است.

بی اعتنایی تحریرالشام به مصوبات مجلس شورا و صدور بیانیه بدون هماهنگی با شورای شرعی تروریست ها از دیگر دلایل جدایی گروه نورالدین الزنکی از این گروه اعلام شده است.

ائتلاف تروریستی موسوم به 'هیات تحریرالشام' با مشارکت گروه های تروریستی جبهه النصره، نورالدین الزنکی، جیش السنه، جبهه النصار الدین و لواء الحق از 9 بهمن ماه 95 تشکیل و در روزهای پس از آن ده ها گروه بزرگ و کوچک به آن پیوستند.

 

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.