سرپرست معاونت امور حج سازمان حج و زیارت از صدور یکهزار ویزای الکترونیکی زائران حج تمتع 96 خبر داد.

به گزارش جماران، نصرالله فرهمند افزود: صدور ویزای الکترونیکی برای کارکنان اجرایی پس از طی مراحل قانونی در مدت زمان چند ساعت انجام می شود در حالی که این ویزا برای زائران پس از ارسال اطلاعات به صورت سیستمی در مدت سه روز صادر خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه این سیستم جدید بوده و مجبور هستیم به صورت گام به گام پیش برویم، اظهار داشت: پس از صدور ویزاهای مذکور، پرینت آن از طریق سازمان حج در اختیار عوامل اجرایی قرار خواهد گرفت که پس از آن نیز برای مدیران کاروان ها ارسال خواهد شد.
فرهمند در پاسخ به این سوال که در صورت مفقود شدن ویزا، زائران باید به کجا مراجعه کنند، گفت: برای صدور ویزا، تمهیداتی اندیشیده شده که علاوه بر زائران، مدیران کاروان ها نیز شامل این تهمیدات خواهند شد.
وی با بیان اینکه در ایام حج حدود 10 نفر از طرف وزارت امور خارجه در مکه ، مدینه و جده مستقر خواهند شد، تصریح کرد: این افراد تمامی کارهای کنسولی زائران را انجام خواهند داد.
سرپرست معاونت امور حج سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: در صورت مفقود شدن گذرنامه و هر مشکل این چنینی از سوی نمایندگان وزارت امور خارجه برگه خروج برای زائر صادر خواهد شد و جای هیچ نگرانی نیست.
وی گفت: هم اکنون برخی مسئولان اسکان، تغذیه، حمل و نقل و غیره برای فراهم کردن مقدمات اعزام زائران به عربستان راهی سرزمین وحی شده اند.
فرهمند در پاسخ به این سوال که برای برگزاری یک حج عزتمند و آرام، زائران چگونه باید عمل کنند، گفت: زائران باید به تمامی مسایلی که در جلسات آموزشی و همچنین مدیران کاروان ها گفته اند را به درستی رعایت کنند.
وی با تاکید بر اینکه اولین کاروان زائران ایرانی در نهم مرداد ماه جاری از فرودگاه امام خمینی (ره) عازم عربستان خواهد شد، گفت: آخرین کاروان زائران نیز چهارم شهریورماه عازم عربستان می شود و اولین پرواز برگشت حجاج ایرانی 15 شهریور به ایران خواهد بود.
 امسال 86 هزار و 500 زائر ایرانی از بیست ایستگاه پروازی در داخل کشور برای انجام مناسک حج راهی عربستان خواهند شد.

 

 

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.