اخبار مرتبط

سرپرست حجاج ایرانی از تکمیل شدن ظرفیت ثبت‌نام در کاروان‌های حج خبر داد و با اشاره به موجی که علیه حج در داخل کشور راه افتاده است، تاکید کرد: بر اساس تصمیم نظام، کارهای حج 96 با قوت دنبال خواهد شد.

به گزارش جماران، در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که به ریاست نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلی قاضی عسکر با اشاره به آمادگی تمام بخش‌ها برای برگزاری حج 96، تاکید کرد: با وجودی که ظرفیت کاروان‌های حج تکمیل شده است و حتی گروهی هم به عنوان رزرو ثبت‌نام کرده‌اند، ولی متاسفانه عده‌ای دنبال تحریک و فضاسازی علیه حج هستند.

او موجی را که در داخل کشور علیه فریضه حج راه انداخته شده است، بسیار خطرناک توصیف کرد و با اشاره به این‌که روز گذشته(یکشنبه) در دیداری دو ساعته با تعدادی از خانواده‌های شهدای منا مطالبات آن‌ها مطرح و توضیحات لازم ارائه شد، گفت: در روزهای اخیر عده‌ای فضای تلخی علیه حج و سازمان حج و زیارت به‌وجود آورده‌اند و برخی رسانه‌ها در آستانه برگزاری حج به دنبال فضاسازی علیه این فریضه بزرگ و تاثیرگذار دینی هستند.

قاضی عسکر یادآور: بر اساس تصمیم نظام کارهای حج 96 طبق روال عادی با قوت دنبال خواهد شد.

وی افزود: تفاهم‌نامه امضاءشده با وزارت حج عربستان، همچنان با قوت درحال پیگیری است و مجموعه نظام باید پشتیبان تصمیم اتخاذ شده باشند تا این فضای منفی شکسته و جلوی تبلیغات علیه فریضه حج گرفته شود.

در ادامه این جلسه نصرالله فرهمند _ سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج _ و دکتر سیدعلی مرعشی_ رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعت هلال احمر_ از اقدامات صورت گرفته در حوزه‌های هواپیمایی، اسکان، تغذیه، تدارکات، حمل‌ونقل درون‌شهری و امور پزشکی و درمانی گزارشی ارائه کردند و گفته شد: امور اجرایی هر بخش با روال طبیعی جلو رفته است.

دکتر مرعشی اضافه کرد: تمام پزشکان مرد و زن برای خدمات رسانی به ضیوف‌الرحمان آماده‌اند، داروهای مورد نیاز زائران تامین و بسته‌بندی شده و قرار است به عربستان منتقل شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین قاضی عسکر همچنین بر لزوم تقویت هرچه بیشتر فضای صمیمانه موجود میان بعثه و سازمان حج تاکید کرد و خواستار برنامه‌ریزی برای برگزاری هرچه بهتر در هفته حج شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین مظلومی _معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری _نیز از آماده شدن بسته‌های فرهنگی زائران حج 96خبر داد.

 

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.