اخبار مرتبط

مدیرعامل شرکت بزرگ نفتی توتال فرانسه اهداف آینده این شرکت در صنعت نفت ایران را تشریح کرد.

به گزارش جماران، پاتریک پویان، مدیرعامل شرکت فرانسوی توتال پس از امضای قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی در پاسخ به سئوال خبرنگار درباره اینکه شنیده می‌شود این شرکت مذاکرات با ایران را درباره زمینه‌های دیگر همکاری ادامه می‌دهد، تصریح کرد: گام بعدی توتال در ایران حضور در بخش پتروشیمی و بخش بالادستی نفت است. فعلا قصد داریم توافق درباره پارس جنوبی را جشن بگیریم و بعد درباره مذاکرات آتی فکر می‌کنیم.

مدیرعامل توتال با اشاره به این‌که پیشتر نیز همراه با خانواده به ایران سفر کرده است، گفت: این بار آخری نخواهد بود که به ایران می‌آیم. پیش از سفر دوباره به ایران برای افتتاح پروژه ای که قراردادش امضا شد، بازهم به ایران خواهم آمد، قراردادی که امروز امضا شد گام اول همکاری هایی است که قرار است با صنعت نفت ایران داشته باشیم.

پویان گفت: توتال نخستین شرکت بین المللی بود که در سال ۱۹۹۵ به ایران آمد و هم اکنون نیز نخستین شرکتی است که پس از تحریم‌ها به ایران بازگشته و این سبب افتخار شرکت ماست.

وی اظهار کرد: مذاکرات ما با ایران کارآمد و سریع بوده اند، زیرا تنها ۱۸ ماه پس از امضای تفاهم‌نامه‌های پاریس با حضور رئیس جمهوری ایران و فرانسه این قرارداد نهایی شده است.

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.