اخبار مرتبط

وزیر دفاع آمریکا در نشست کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای این کشور با برشمردن ۵ چالش کنونی برای واشنگتن درباره ایران نیز مدعی شد: ایران چالشی بلندمدت برای ثبات در خاورمیانه است.

به گزارش جماران، به نقل از «فایننشال اِکسپرس»، «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا امروز در نشست کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا در اظهاراتی اعلام کرد: روسیه، چین، کره شمالی، ایران و افراط‌ گرایی ۵۵ چالش پیش روی آمریکا هستند.

وزیر دفاع آمریکا با این ادعا که ایران در صدد است خود را به عنوان قدرت برتر منطقه ای در خاورمیانه نشان دهد، مدعی شد: تهران به حمایت از نهادهای تروریسم بین المللی مانند حزب الله و نیز کمک به نایبان خود در عراق، سوریه و یمن ادامه می دهد تا از این طریق نفوذ خود را برای مقابله با تأثیرگذاری آمریکا و متحدانش توسعه بخشد.

«جیمز ماتیس» در ادامه با تکرار مواضع خصمانه و نخ نمای گذشته این کشور در قبال ایران ادعا کرد: ایران کماکان چالشی بلندمدت برای ثبات خاورمیانه است.

وی در بخش دیگری از اظهارت خود بدون اشاره به کمک های پیدا و پنهان این کشور به توسعه تروریسم در خاورمیانه گفت: سازمان های خشونت بار تروریستی مانند داعش و القاعده برای کشور ما و نیز متحدانمان  تهدید به شمار می آیند.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.