اخبار مرتبط

به گزارش جماران؛ نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که 47 درصد از رای دهندگان آمریکایی از استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور حمایت می کنند.

پایگاه اینترنتی هیل امروز سه شنبه نوشت تازه ترین نتایج شرکت نظرسنجی «پابلیک پالیسی» وابسته به دمکراتها 
حاکی از آن است که 52 درصد از آمریکایی ها عملکرد ترامپ را قبول ندارند.
این نظرسنجی همچنین نشان داد که نرخ محبوبیت ترامپ 41 درصد است و 43 درصد از رای دهندگان مخالف استیضاح ترامپ هستند.
بر اساس نتایج جدید، 66 درصد از آمریکایی ها فکر می کنند ترامپ به وعده هایش عمل کرده است و56 درصد خلاف این نظر را دارند. 
ترامپ همچنین در رابطه با اختلافاتش با «جیمز کومی» رئیس سابق پلیس فدرال آمریکا آرای کمتری را کسب کرد. طبق نتایج بدست آمده 51 درصد، کومی را معتمد تر از ترامپ ارزیابی کردند، در حالی که فقط 39 درصد معتقد بودند که ترامپ در مقایسه با کومی معتمد تر است. 
در عین حال، فقط 13 درصد گفتند که رئیس پلیس فدرال آمریکا باید درست همان طور عمل کند که ترامپ از وی می خواهد و 77 درصد خلاف این نظر را داشتند.
کومی هفته پیش شهادت داد که ترامپ وی را برای «صرف نظر کردن» از تحقیقات پلیس فدرال درباره «مایکل فلین» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا تحت فشار قرار داده است و از او خواسته به رئیس جمهوری وفادار باشد. ترامپ هر دوی این اتهامات را رد کرده است.
نتایج نظرسنجی موسسه پابلیک پالیسی همچنین از اختلافات حزبی درباره قابل قبول بودن درگیری فیزیکی سیاستمداران جمهوری خواه با خبرنگاران حکایت دارد. در بین رای دهندگان حامی ترامپ 42 درصد چنین اقدامی را مناسب ارزیابی کردند و 45 درصد چنین رفتاری را نامناسب خواندند.
در بین رای دهندگان حامی «هیلاری کلینتون» نامزد دمکراتها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، فقط 6 درصد موافقت خود را با درست بودن درگیری فیزیکی با خبرنگاران ابراز کردند و 89 درصد این رفتار را نامناسب دانستند.
«گِرِگ گینفورته» نماینده جمهوری از ایالت مونتانا روز دوشنبه به دلیل درگیری فیزیکی با یک خبرنگار در جریان تبلیغات انتخاباتی ماه گذشته محکوم شد.
نظرسنجی موسسه پابلیک پالیسی با مشارکت 811 نفر از رای دهندگان ثبت نام شده و در بازه زمانی 9 تا 11 ژوئن (19 تا 21 خرداد) انجام شده است.
تاکنون برخی نمایندگان دمکرات از جمله «براد شرمن» از ایالت کالیفرنیا و «الن گرین» از تگزاس موضوع استیضاح ترامپ را مطرح کرده اند. پیش از این نیز پایگاه اینترنتی پولتیکو گزارش داده بود که شمار درخواست های فرمانداری ها و شوراهای محلی در آمریکا برای آغاز روند استیضاح ترامپ توسط کنگره رو به فزونی نهاده است. 
طبق گزارش پولتیکو، چنانچه کنگره آمریکا درباره استیضاح رئیس جمهوری به نتیجه برسد، ماده قانونی مربوطه از سوی کنگره به رای گذاشته خواهد شد. تصویب طرح پیش نویس استیضاح رئیس جمهوری پس از رای اکثریت مجلس نمایندگان به سنا ارسال می شود که نیازمند تصویب دو سوم اعضا آن است.
 با این حال با توجه به اینکه جمهوری خواهان کنترل کنگره را برعهده دارند و رئیس جمهوری آمریکا مورد حمایت جمهوری خواهان است، موفقیت طرح استیضاح ترامپ فعلا بعید به نظر می رسد.

 

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.