اخبار مرتبط

 وزیر آموزش و پرورش گفت: 268 میلیارد تومان در بودجه سال 96 به ورزش مدارس کشور اختصاص یافت.

به گزارش جماران از وزارت آموزش و پرورش، فخرالدین دانش آشتیانی روز سه شنبه در نشست ستاد عالی تشکیلاتی مدیریت استعداد ورزشی دانش آموزان کشور اظهار داشت: از این میزان اعتبار، 115 میلیارد تومان آن از بودجه سال 96 آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است.
وی افزود: علاوه بر این، در حکمی که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، مقرر شد 15 درصد از 27 صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده کشور به توسعه ورزش مدارس اخصاص پیدا کند که اعتبار این حکم در بودجه سال 96، 153 میلیارد تومان است که 90 میلیارد تومان به اعتبارات استانی و مابقی آن به صورت متمرکز، تخصیص پیدا می کند.
وزیر آموزش و پرورش با تایید تاثیرات مستقیم سلامت دانش آموزان بر ارتقای کیفیت آموزش و پرورش، بر ضرورت توجه به ورزش مدارس به ویژه در مقطع ابتدایی تاکید کرد.
وی ادامه داد: آموزش و پرورش دولت یازدهم برای تحقق این هدف کلان در سند تحول، افزایش ساعتهای درس تربیت بدنی، برگزاری دوره های آموزشی تخصصی برای معلمان ورزش مدارس و تجهیز امکانات ورزشی را در اولویت اقدامات خود قرار داده و ‌به موفقیت های بسیاری نیز دست پیدا کرده است.
دانش آشتیانی، مدرسه محوری را از اصلی‌ترین برنامه های راهبردی وزارت آموزش وپرورش عنوان کرد و گفت: اگر بخواهیم در سطح ملی و بین المللی، به موفقیت‌های ورزشی دست پیدا کنیم، باید سرمایه گذاری ویژه ای در ورزش مدارس انجام دهیم.
وی با اشاره به همکاری های خوب میان وزارتخانه های ورزش و جوانان و آموزش و پرورش، اظهار امیدواری کرد توسعه این همکاری ها بتواند موفقیت های بیشتری در ورزش مدارس و به تبع آن ورزش قهرمانی کشور ایجاد کند.
دانش آشتیانی همچنین نقش رسانه ها را در ارتقای آگاهی های مردم و ایجاد شور و نشاط ملی بسیار موثر توصیف کرد.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه با تبریک پیروزی تیم ملی فوتبال ایران و راهیابی به مسابقات جام جهانی 2018 روسیه، بیان داشت: این نوع حرکت که موجب نشاط و شادابی مردم می شود بسیار ارزشمند است و باید تداوم پیدا کند.
وی اجرای سند تحول بنیادین را محور تمامی برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش دانست و تصریح کرد: یکی از محورهای سند تحول آموزش و پرورش، استعدادیابی دانش آموزان در بخش های مختلف است که در این خصوص باید به برنامه ریزی و محتوای آموزشی مناسب پرداخته شود.
وی ادامه داد: خداوند متعال در وجود هر انسانی، استعدادی را به امانت قرار داده و وظیفه آموزش و پرورش است که این استعداد را شناسایی کرده و در راستای رشد و شکوفایی آن، برنامه ریزی مشخصی ارائه دهد و اینگونه نیست که همه دانش آموزان، استعداد فراگیری درس های ریاضی و فیزیک را داشته باشند و این مهم باید در فرهنگ عمومی کشور حل شود.
نشست ستاد عالی تشکیلاتی مدیریت استعداد ورزشی دانش آموزان کشور امروز، 23 خردادماه با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت، معاون آموزش ابتدایی و برخی از مدیران کل آموزش و پرورش استان های کشور برگزار شد.
در این نشست واعظ مهدوی معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، داورزنی معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش وجوانان، الهیار رئیس آموزش و پرورش عمومی فنی و حرفه ای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و اعضای کمیته ملی المپیک و رئیسان فدراسیون های مختلف ورزشی نیز حضور داشتند.
حاضران در این نشست، پیرامون مباحث متعددی همچون فعال سازی فدراسیون های ورزشی در حمایت از کانون ها و مسابقات ورزشی، استعدادیابی دانش آموزان برتر ورزشی، تاکید بر استفاده از امکانات ورزشی وزارت ورزش و جوانان و تسهیل در استفاده از ظرفیت ورزشگاه آزادی برای اجرای افتتاحیه کشوری فعالیت های ورزشی تابستان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.