اخبار مرتبط

پلیس مسکو رهبر مخالفان دولت را در آپارتمانش و پیش از شرکت در مراسم تظاهرات امروز بازداشت کرد.

به گزارش جماران به نقل از رادیو آزاد اروپا، همسر «الکسی ناوالنی» رهبر مخالفان دولت روسیه با انتشار پیامی توئیتری اعلام کرد که پلیس، همسرش را بازداشت کرده است.

 

وی در این پیام تصریح کرد که نیروهای امنیتی با حضور در آپارتمان مسکونی ناوالنی وی را پیش از شرکت در تظاهرات اعتراض‌آمیزی که به منظور اعتراض به فساد مالی ترتیب داده بود، بازداشت کردند.

همچنین منابع خبری از بازداشت تعدادی از مردم در شرق روسیه که قصد داشتند در تظاهرات ضدفساد که توسط ناوالنی سازماندهی شده بود شرکت کنند، خبر داده‌اند.

پلیس مسکو نیز هشدار داده است که شاهراه مرکزی منتهی به کاخ کرملین که معترضان آن را برای تظاهرات انتخاب کرده‌ بودند، مورد موافقت نیروهای امنیتی قرار نگرفته و مکان معین شده برای این تظاهرات جایی در حومه مسکو است.

ناوالنی با رد این هشدار آن را نوعی تحقیر معترضان قلمداد کرده و از مردم خواسته بود تا برای اعتراض در مکان از پیش تعیین شده گردهم آیند.

رسانه‌های محلی نیز اعلام کرده اند که نیروهای پلیس ضد شورش روسیه با تظاهرکنندگان در شهر «ولادی وستک» در شرق روسیه که هفت ساعت نسبت به مسکو جلوتر است، درگیر شده و اعلام کرده‌اند که تعداد نامعلومی از معترضان توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده‌اند.

گزارش‌های مشابهی از مناطقی در سیبری، نووسیبیرسک، آلتایی، کازان، تاتارستان، رودخانه ولگا و سواحل اقیانوس آرام مخابره شده است.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.