اخبار مرتبط

شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر روز سه شنبه در واکنش به توییت های ترامپ گفت: قطر به صورت عملی به مقابله و جلوگیری از حمایت ها و تامین مالی تروریسم می پردازد.

به گزارش جماران به نقل از پایگاه خبری المیادین, شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی افزود:قطر به دیپلماسی ایمان دارد و خواستار برقراری صلح در خاورمیانه و مبارزه با تروریسم است.
وی افزود: قطر آماده گفت و گو برای حل بحران با همسایگانش در خلیج (فارس) است.
پیشتر دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور با ارسال توئیت هایی تصمیم کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس را برای قطع رابطه با قطر ستوده بود.
وی در توییتی نوشت: درسفر اخیرم به خاورمیانه اعلام کردم دیگر نمی توان کمک مالی به ایدئولوژی افراط گرایانه را تحمل کرد. رهبران (عرب) انگشت اتهام را به سمت قطر گرفتند. نگاه کنید!
ترامپ در توییت دیگری سعی کرد این طور القا کند که رهبران خاورمیانه، رویکرد وی را دنبال و روابط شان را با قطر قطع کرده اند. 
وی نوشت: چه خوب است که دیدار از عربستان و ملاقات با پادشاه (این کشور) و 50 کشور، نتیجه مطلوبی در برداشت. آنها گفتند که موضعی سخت در قبال تامین مالی افراط گرایی اتخاذ می کنند و قطر نشانه گرفته شد. شاید این سرآغاز پایان وحشت تروریسم باشد. 
به گزارش ایرنا, عربستان به همراه امارات، بحرین، مصر، دولت شرق لیبی،جزایر مالدیو و رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن روابط سیاسی خود را با قطر قطع کردند.
اظهارات منتسب به «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر علیه سیاست های منطقه‌ای عربستان سعودی با واکنش شدید رسانه‌های گروهی و مقام‌های ریاض و ابوظبی علیه وی، همراه شده است. 
این اظهارات که یک روز پس از سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به ریاض صورت گرفت و نشانه وجود اختلاف عمیق میان قطر و عربستان در مورد سیاست‌های منطقه‌ای 2 کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس است، دستاوردهای آل سعود از مانور سیاسی در اجلاس ریاض را تحت الشعاع قرار داد. 

 

 

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.