اخبار مرتبط

وزیر خارجه پیشین آمریکا با اشاره به نشست فردای مجلس سنای آمریکا و احتمال رأی گیری برای وضع تحریم‌ هایی علیه ایران گفت: تحریم‌ های جدید علیه ایران اقدام خطرناکی است.

به گزارش جماران به نقل از پایگاه هیل، جان کری وزیر خارجه پیشین آمریکا امروز در واکنش به رأی‌گیری فردای مجلس سنای آمریکا درباره وضع تحریم‌ های جدید علیه ایران اعلام کرد که این کار اقدام خطرناکی برای توافق هسته ایِ ۱۴۴ جولای سال ۲۰۱۵ (۲۳ تیرماه ۱۳۹۴) میان ایران و کشورهای ۱+۵ موسوم به «برجام» به شمار می آید.

وزیر خارجه پیشین آمریکا که در سانفرانسیسکو سخن می گفت، در این باره تأکید کرد که چنین اقدامی از سوی ایران به عنوان اقدامی تحریک آمیز قلمداد خواهد شد.

جان کری ادامه داد: اگر به اقدامات تحریک آمیزی دست بزنیم که ایرانیان احساس کنند سودی از توافق هسته ای نمی برند، شرایط خطرناکی پیش می آید که می تواند به نتایج متفاوتی نیز منتهی گردد.

لازم به ذکر است، «میچ مک کانل» رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا ساعاتی پیش از برگزاری جلسه رای گیری پیرامون اعمال تحریم های جدید علیه ایران در روز چهارشنبه (فردا) خبر داد.

این اقدام با ادعای مقابله با فعالیت های بی ثبات کننده ایران در منطقه از جمله حمایت از آنچه واشنگتن تروریسم می خواند، صورت می گیرد.

گفتنی است اگر بحث اعضای سنا پیرامون تحریم های ایران به درازا بکشد، احتمال رای گیری برای پنجشنبه بعد از ظهر نیز وجود دارد.

لایحه تشدید تحریم های ایران که از حمایت فراحزبی برخوردار است در ماه میلادی مِی، موافقت کمیته روابط خارجی را برای ورود به صحن علنی سنا دریافت کرد.

همزمان قرار است بحث هائی پیرامون تشدید اقدامات علیه روسیه از بابت اتهام مداخله در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا و نیز بحران سوریه و اوکراین، از سر گرفته شود.

بررسی طرح ممانعت از انجام برخی توافق های تسلیحاتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و عربستان سعودی نیز از دیگر برنامه های سنا آمریکا در هفته جاری است.

 

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.