اخبار مرتبط

تحلیلگر شبکه خبری «ام اس ان بی سی»:

سخنگوی دولت تایلند اعلام کرد، پرایوت چان اوچا، نخست وزیر این کشور و رهبر خونتای نظامی حاکم بر آن در ماه ژوئیه در پی دعوت دونالد ترامپ به کاخ سفید خواهد رفت.

به گزارش جماران ، به نقل از خبرگزاری رویترز، این در حالی است که در سال ۲۰۱۴ دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا مذاکرات راهبردی بلندپایه کشورش با تایلند را در پی کودتایی به رهبری پرایوت چان اوچا علیه دولت غیرنظامی این کشور به حال تعلیق درآورده و سطح رزمایش نظامی مشترک دو کشور را نیز کاهش داده بود.

دعوت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از پرایوت چان اوچا برای سفر به آمریکا می‌تواند به مثابه گامی از سوی واشنگتن برای برقراری مجدد روابط دیپلماتیک عادی باشد.

واشنگتن در ماه‌های اخیر به دنبال جلب همکاری شرکایش در آسیا به منظور تحت فشار قرار دادن کره شمالی بر سر برنامه‌های موشکی و هسته‌ای‌اش و همچنین مقابله با بلندپروازی‌های چین در دریای چین جنوبی بوده است.

ویراچون سکونداپاتیپاک، سخنگوی دولت تایلند به خبرنگاران گفت: مذاکرات دو کشور طی سفر نخست وزیر تایلند به آمریکا شامل مسائلی نظیر تجارت، سرمایه گذاری، بازرگانی و امنیت و همچنین مقابله با قاچاق انسان خواهد شد.

او گفت: دولت‌های دو کشور به دنبال تعیین تاریخی برای این سفر در اواخر ماه ژوئیه هستند اما هنوز تاریخ قطعی تعیین نشده است.

 

اخبار مرتبط

تحلیلگر شبکه خبری «ام اس ان بی سی»:

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.