اخبار مرتبط

مجموعه مستند "قرارگاه بی قرار" کاری از گروه تلویزیونی بسیج رسانه ملی که نقش‌آفرینی سازمان صدا و سیما در طول هشت سال دفاع مقدس را روایت می‌کند، رونمایی شد.

به گزارش جماران به نقل از روابط عمومی بسیج رسانه ملی، همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، آئین رونمایی از مجموعه مستند قرارگاه بی قرار با حضور قائم مقام رسانه ملی در مرکز بسیج سازمان صداوسیما برگزار شد.

 

مجموعه مستند ۵۲ قسمتی «قرارگاه بی قرار» نقش اصحاب رسانه صدا و سیما را در دوران دفاع مقدس به تصویر کشیده است.

بخش‌های اعظمی از این مستند در شهرهای مختلف استان خوزستان و مناطق جنگی فیلمبرداری شده است. در این کار سعی شده با بسیاری از سرداران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس گفتگو شود و در هر قسمت به تفکیک موضوعاتی که کمتر به آنها پرداخته شده است را بررسی کند.

عطاءالله سلمانیان کارگردانی و احمد شهرابی فراهانی تهیه‌کنندگی این مجموعه را برعهده داشتند.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم، صدا و سیما را از مهمترین منابع ارجاع مورخان و تحلیلگران دانست و گفت: مستندسازی، تاریخ شفاهی و بیان ابعاد موضوعات تاریخی برای تحلیل صحیح نسل آینده بسیار مهم است و ساخت مستندات یکی از اسناد بالا دستی در تاریخ صدا و سیما است.

قائم مقام رییس رسانه ملی افزود: باید زوایای مختلف جنگ تحمیلی به خوبی منتقل شود تا نسل آینده قادر به تحلیل و تفسیر درست واقعیتهای تاریخی و الطاف الهی در دوران دفاع مقدس باشند.

رییس بسیج رسانه ملی نیز در این مراسم ضمن تقدیر از نقش ممتاز و بی بدیل اصحاب رسانه ملی در دوران دفاع مقدس گفت: ۷۰۰ نفر از همکاران صدا و سیما در دوران دفاع مقدس در صحنه حضور داشتند که سعی شده است در این مستند به تصویر کشیده شود. این مستند ثمره تلاش سه ساله همکاران و حاصل ۳۵۰ مصاحبه است. فروغی ادامه داد اگر ثبت و ضبط این حماسه ها نبود امروز انتقال فرهنگ پایمردی‌ها و ایثارگری‌ها کاری بس سخت و ناممکن بود.  

همچنین رییس بسیج رسانه ملی از تالیف ۳۵ جلد نسخه مکتوب از این مجموعه مستند خبر داد.

در پایان مراسم از عوامل مستند قرارگاه بی قرار تقدیر شد.

 

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.