اخبار مرتبط

جلسه 215 کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر علی‌اکبر ولایتی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

به گزارش جماران ،  دکتر علی‌اکبر ولایتی در این جلسه با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت: آنچه که در 29 اردیبهشت در کشورمان به دست ملت بزرگ ایران اتفاق افتاد، تقویت‌ کننده وحدت و اتحاد ملی است.

 

ولایتی با بیان این که آنچه که در 29 اردیبهشت در کشورمان به دست ملت بزرگ ایران اتفاق افتاد، تقویت‌ کننده وحدت و اتحاد ملی است، افزود: نتیجه‌ای هم که از این انتخابات مردمی حاصل شد، قطعاً به نفع ملت مسلمان و بزرگ ایران است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به برخی از تحولات منطقه غرب آسیا ادامه داد: متاسفانه برخی از کشورهای منطقه به ‌عنوان کارگزار آمریکا در منطقه عمل می‌کنند.

رئیس کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی در تشریح چرایی برخی از موضع گیری‌های منفی  پیرامون حکومت صفویان نیز گفت: ریشه منازعه بر سر صفویان به دوران تسلط غرب‌گرایان در پس از مشروطه بازمی‌گردد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: بعد از حمله مغول، آن حکومتی که توانست ایران را در قالب یک کشور واحد احیا کند، حکومت صفویان است.

ولایتی ادامه داد: یکی از اقدامات صفویان برای احیای فرهنگ، تمدن و تاریخ ایران، رواج و تشویق شاهنامه و شاهنامه‌خوانی  بود.

وی با تشریح بخشی از تاریخ مبارزات ضد استعماری صفویان گفت: پرتقالی‌ها تا نیمه نخست قرن 20 در شرق آسیا حضور استعماری خود را حفظ کردند و تنها صفویان بودند که در اوایل قرن 15 میلادی پرتقالی‌ها را از خلیج‌فارس بیرون کردند.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.