اخبار مرتبط

رادیو ترتیل روز چهارشنبه و در آستانه ماه مبارک رمضان با حضور برخی مسئولان صدا وسیما بصورت رسمی کار خود را آغاز کرد.

به گزارش جماران، احمد ابوالقاسمی مدیر رادیو قرآن و رادیو تلاوت با افتتاح این رادیو در ساختمان شیشه ای صدا وسیما، در نشست خبری به تشریح برنامه های این رادیو تازه تاسیس پرداخت.
وی در این نشست خبری ضمن گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر با اشاره به استقبال جامعه قرآنی از پخش ترتیل در رادیو قرآن گفت: با توجه به روایاتی که در فضیلت تلاوت قرآن در ماه مبارک رمضان آمده رادیو ترتیل در ماه رمضان در حدود هفده ترتیل از اساتید مصری و ایرانی پخش خواهد کرد.
ابوالقاسمی راه‌های گوش دادن به این ترتیل‌ها را علاوه به موج «اف ام 5/95» از طریق اپلیکیشن «ایران صدا» و همچنین گیرنده‌های تلویزیونی یعنی «رادیو نما» ممکن دانست.
این قاری قرآن گفت: رادیو ترتیل از صبح امروز(چهارشنبه) بطور رسمی آغاز به کار کرد و قرائت جزء 28 قرآن 16 بار تکرار می شود.
مدیر رادیو قرآن افزود: پخش ترتیل این رادیو تا 12 شب ادامه دارد و از بامداد تا شش صبح رادیو قران بر روی این کانال قرار می گیرد که در این زمان ترتیل استاد محمود خلیل الحصری با ترجمه قاردپناه پخش می شود. 
ابوالقاسمی خاطرنشان کرد: همچنین از ساعت 4:30 دقیقه نیز ترتیل قرآن که از حرم امام رضا(ع) پخش می شود از طریق این رادیو برای علاقه مندان پخش خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.