اخبار مرتبط

ستاد انتخاباتی سیدابراهیم رئیسی با صدور بیانیه ای اعلام کرد که تنها یک شبانه روز تا شروع رای گیری باقی مانده است. مطابق قانون، تبلیغات رسمی و رسانه ای و میدانی در این مدت، ممنوع است و حامیان دکتر رئیسی بیش از دیگران اصرار بر عمل به قانون دارند.

به گزارش جماران در بیانیه ستاد این کاندیدای ریاست جمهوری آمده است:

«ملت عزیز و گرانقدر!
حامیان ارجمند دکتر رئیسی!
اعضا و فعالان ستادهای مردمی!

اکنون پس از ۲۰ روز تبلیغات رسمی انتخابات ریاست جمهوری، تنها حدود یک شبانه روز تا  شروع رای گیری باقی مانده است. مطابق قانون، تبلیغات رسمی و رسانه ای و میدانی در این مدت، ممنوع است و حامیان دکتر رئیسی بیش از دیگران اصرار بر عمل به قانون دارند.

اما کیست که نداند این ۲۴ ساعت طلایی شاید به اندازه ۲۰ روز تبلیغات رسمی حائز اهمیت باشد.
چه بسیار نگاه های مردّدی  که طی همین زمان با مشورت گیری از دیگران به تصمیم نهایی می رسند و نیز چه نگاههای به خطارفته ای که با یک گفتگوی کوتاه می تواند به راه درست بازگردد. پس:

الف) از خانواده و بستگان خود شروع کنید. قدرت اقناع گری شما در محدوده خانواده و اقوام بالاتر است. پنجشنبه و جمعه روزهای خانواده اند. صله رحمی بکنید و بی هیچ تعارفی درباره اهمیت انتخابات و ویژگی های مثبت حجت الاسلام دکتر رئیسی برای تصدی جایگاه ریاست جمهوری با آنان صحبت کنید. روز رای گیری هم با خانواده سر صندوق رای بروید.

ب)شما دوستان قدیم و جدید زیادی دارید که بسیاری از آنان برای شما احترام قائلند و پذیرای سخنان شما هستند. لیست تلفن هایتان را باز کنید. شماره دوستانتان را بگیرید، حال و احوالی کنید و سر صحبت درباره انتخابات را با آنها باز نمایید. هیچ کس از اینکه شما نسبت به سرنوشت خود و هموطنانتان دغدغه داشته باشید ناراحت نمی شود. حرف و تحلیل خودتان از شرایط را بگویید؛ مشکلات کنونی کشور را طرح کنید؛ ضرورت تغییر را تشریح کنید و نظر صریحتان مبنی بر توانمندی و اصلح بودن دکتر رییسی را بیان نمایید.

اگر نظرتان مقبول دوستان افتاد، چه خوب و عالی و اگر مقبول نیفتاد، نگران نباشید. شما امر به معروفی کرده اید و با آرامش و احترام خداحافظی می کنید.

ج) جوانان به رغم آنکه بیشتر درگیر احساسات هستند و چه بسا عملیات فریب دیگران بیشتر بر آنها موثر شده باشد اما فطرت پاکی دارند. تجربه حضور خیابانی حامیان دکتر رییسی نشان داده که با شیوه و ادبیات منطقی و قدرت اقناع گری حتی جوانانی که زیر پرچم طرف مقابل فعالیت می کنند به رای دادن به حجت الاسلام رئیسی ترغیب شده اند. با جوانانی که به هر دلیلی مراوده دارید حرف بزنید.

 د) علاوه بر ارتباط با خانواده و دوستان نزدیک، شما در شبکه های اجتماعی و مجازی، عض گروههای متعددی هستید و میتوانید با دایره وسیعی از مخاطبان حرف بزنید و بحث کنید.
در این ۲۴ ساعت بخش عمده ای از تصمیم گیری ها درباره به چه کسی رای دادن، در همین تعاملات درون گروهی شکل می گیرد. حتی اگر مدتهاست در این گروهها فعال نبوده اید، این یک شبانه روز نیت کنید که فعال باشید. هیج کس بابت این فعالیت نمی تواند شما را بازخواست یا شماتت کند چون سرنوشت کشور چیزی نیست که بتوان با سرزنش دیگران به راحتی از آن عبور کرد.

 ه) طی این ۲۴ ساعت، شبکه های مجازی آکنده از شبهه افکنی و شایعه پراکنی است. حداقل کاری که شما می توانید انجام دهید، پاسخ دادن به شبهات و شایعات از طریق فوروارد  و هدایت کردن پاسخهای درست است. شبهات و شایعاتی که علیه حجت الاسلام رئیسی مطرح شده و می شود، عموما تکراری و فاقد مبنای عقلانی است. می توانید با یک جستجوی ساده در منابع رسانه ای معتبر، پاسخ این شایعات و ابهامات را یافته و خیلی منطقی در معرض دید همه قرار دهید.

و) بسیاری از ما که در تهران یا شهرهای بزرگ زندگی می کنیم، اصالتی در شهر و روستای پدری داریم. تلفن و ارتباط شبکه ای که جای خود، شاید لازم باشد در این دو روز تعطیل، سری هم به آنجاها بزنید. بروید و از نگاه ویژه حجت الاسلام رئیسی به مردم حاشیه نشین و محروم و مستضعف بگویید و اینکه از برنامه های مهم دولت کار و کرامت، رفع فقر و محرومیت و ارتقای سطح زندگی محرومین است.

این چند توصیه تنها ساده ترین راهها برای ارتباط گیری و تعامل با سایرین جهت تشکیل زنجیره  ۸+۱ است که بر مبنای آن هر فرد حامی دکتر رئیسی می بایست ۸ نفر دیگر را برای رای دادن به ایشان با خود همراه کند.

قطعا روشهای خلاقانه تری نیز در ذهن شماست که بر اساس آنها بهتر و موثرتر می توانید در این نهضت آگاهی بخشی و روشنگری برای تحقق تغییر به نفع مردم  و انتخاب حجت الاسلام دکتر رئیسی فعال باشید.

مهم این است که بدانیم این ۲۴ ساعت بمثابه شب قدر چهار سال آینده و یک زمان طلایی برای رقم زدن سرنوشت کشور در مسیر پیشرفت و تعالی است. پس باایمان و اراده و امید به عنایت ووفضل الهی شروع کنیم.

ستاد انتخاباتی حجت الاسلام رئیسی»

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.