اخبار مرتبط

معاون اسبق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت ثبت ملی ربنای استاد شجریان یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.

به گزارش جماران، در متن یادداشت اینستاگرامی ابوالقاسم خوشرو آمده است: «خبر کوتاه بود: "ربنای استاد شجریان ثبت ملی شد" در یکی از دیدار های سال ٧٠ که اقای خاتمی وزیر بود و من هم معاون ایشان، استاد برای من نقل کرد که اوایل انقلاب در کلاس آوازی که به دعوت اقای جلالی (نماینده فعلی ایران در یونسکو) در رادیو داشته اند، بعنوان نمونه، این قطعه را برای هنرجویان اجرا کرده اند تا از روی آن تمرین کنند، اجرای این قطعه در آن زمان صرفاًجنبه آموزشی داشته و برای پخش نبوده است ولی بدلیل تاثیر شگرف این اثر بر هنرجویان، حتی بدون اطلاع استاد، این قطعه از رادیو پخش می‌شود و طی سالها در اوقات معنوی افطار تکرار می‌شود و به خاطره ای معنوی برای ملت ایران و سرمشقی گرانسنگ برای هنرجویان تبدیل می‌شود.

البته استاد در دیدار خرداد٩٢ ، به من تاکید کردند که این قطعه متعلق به ملت ایران است و من هیچگاه منعی برای پخش این قطعه از صدا و سیما نگداشته ام. بقول میرفخرایی عزیز: قامت آواز از تو استوار/تا ابد افسانه تو پایدار»

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.